ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy Pro – kolejny telefon z QWERTY

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: Newsy

Model Samsung Galaxy Pro został zaprezentowany na Samsung SEA Forum, które odbyło się w Singapurze 7 marca. Smartfon jest pierwszym urządzeniem z Androidem koreańskiego producenta posiadającym portretową klawiaturę QWERTY. Procesor o taktowaniu 800MHz, 2.8-calowy ekran dotykowy, 3-megapikselowy aparat, moduł WiFi oraz wsparcie technolgi 3G to tylko niewielki wycinek jego specyfikacji. Podstawową wersją systemu Android dla tego telefonu będzie Froyo, czyli 2.2. 

Jak większość urządzeń spod znaku koreańskiej marki, telefon będzie wyposażony w nakładkę TouchWiz i program „Samsung Social’s Hub”. Nie znamy daty premiery i ceny nowego Samsunga, lecz angielska sieć 3 już zapowiedziała na swoim blogu, że ten model niedługo znajdzie się w jej ofercie. 

Osobiście nie jestem wielkim fanem telefonów łączących klasyczną klawiaturę QWERTY, dotykowy ekran i system Android, lecz mam nadzieję, że Samsung zabierze chociaż niewielką część klientów BlackBerry i w ten sposób spopularyzuje Androida wśród Amerykanów, którzy ciągle są jeszcze wierni marce BB.


https://www.youtube.com/watch?v=0sJ3eO63v40

źródło: androidandme.com 

Sprawdź najnowsze wpisy