ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung planuje zwiększenie sprzedaży poprzez skupienie się na średniej półce

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy s5 metal

Samsung jest niekwestionowanym liderem sprzedaży wszelkich urządzeń mobilnych. To jednak nie musi oznaczać, że Koreańczykom wystarczy obecny stan rzeczy. Według ostatnich raportów chcą oni jeszcze bardziej rozwijać się i tym samym nie pozwolić zbliżyć się konkurencji do pozycji lidera.

Wszystko sprowadza się do wyznaczenia sobie celu 360 milionów sztuk sprzedanych urządzeń mobilnych w przyszłym roku. To dwudziestoprocentowy przyrost w stosunku do obecnie trwających dwunastu miesięcy. Główny udział w tym wyniku będą miały smartfony, które lądują w średniej półce cenowej. Patrząc na obecny rozwój konkurencji to również i w tej klasie możemy spodziewać się bardzo wydajnych urządzeń. Niemniej jednak to dalej w Galaxy S5 będzie pokładana duża nadzieja. Pamiętajmy również o zbliżającej się ekskluzywnej serii oznaczonej literą „F”, która będzie najprawdopodobniej korzystać z metalowych obudów. Samsung również planuje skupić większą uwagę na tabletach, które razem z tańszymi smartfonami mają sprzedać się w ilości około 235 milionów sztuk.

Patrząc na gamę obecnie dostępnych modeli Koreańczyków to możemy wywnioskować, że w przyszłym roku jedynie zwiększy się ilość reklam tańszych słuchawek, gdyż ich ilość jest naprawdę ogromna – Samsung posiada modele mogące konkurować praktycznie ze wszystkimi rodzajami smartfonów.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy