htc one android 4.3 jelly bean

Stosunkowo udana seria One tajwańskiego producenta HTC zaczyna zbierać żniwo czasu i mimo, że wciąż jest to bardzo interesująca rodzina smartfonów to firmom nie wolno popadać w stagnację. Toteż rozpoczęły się już pierwsze podejrzenia dotyczące kolejnej flagowej słuchawki HTC.

One miał swoją premierę na początku bieżącego roku. 12 miesięcy to zwyczajowo już przeciętny czas „życia” topowych smartfonów toteż wspomniany HTC zaczyna wyraźnie się starzeć. Firma już szykuje następcę, który ukrywa obecnie się pod nazwą kodową M8 („mejt”, z ang. kolega). Evan Blass już dzisiaj ujawnił czym powinien charakteryzować się kolejny flagowiec Tajwańczyków:

Będzie to oczywiście nowa wersja jednego z najpopularniejszych interfejsów, czyli nakładek graficznych na system Android. SenseUI w wersji 5.5 jest stosunkowo nowe, bo dopiero poznaliśmy je na początku bieżącego miesiąca. Kolejną ciekawostką, która może dotyczyć „Kolegi” to umowa HTC z Microsoftem, która dotyczy stosowania dwóch systemów na słuchawkach tej pierwszej firmy. W takim wypadku to użytkownik decydowałby czy chce korzystać z Androida czy Windows Phone. Jednak nie wiadomo, czy ta umowa dojdzie do skutku.

Premiera HTC M8 powinna mieć miejsce w pierwszym kwartale przyszłego roku – podobnie jak to było z One. Na pierwszy cel idą targi CES w styczniu, a następnie MWC w lutym.

źródło: The Droid Guy

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.