Super AMOLED Plus pozbędzie się konfiguracji pikseli PenTile

Newsy

Infuse4G

Wielu z nas wie jak dobrze wygląda wyświetlacz Super AMOLED, znany z Samsunga Galaxy S. Mimo świetnych parametrów jasności i kontrastu używa on jednak rodzaju „sztuczki”, którą jest konfiguracja pikseli PenTile. Polega ona na tym, że zielone subpiksele (podpiksele) pojawiają się częściej niż czerwone i niebieskie. Pozwala to zmniejszyć całkowitą liczbę subpikseli przy niezmienionej rozdzielczości (niezmienionej teoretycznie, bo jednak różnicę widać w dużym przybliżeniu). 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

amoled-samoled-plus-comparison
Nowa matryca Super AMOLED Plus ma zrezygnować z PenTile’a, sprawiając, że nowe słuchawki od Samsunga (Galaxy S2 i Infuse 4G) będą miały jeszcze lepsze i ostrzejsze wyświetlacze, dzięki zwiększonej o połowę liczbie subpikseli w nowym układzie o nazwie RealStripe.
Co ciekawe, nowe ekrany nowych smartfonów od Motoroli (Atrix i Bionic) o rozdzielczości qHD, czyli większej niż WVGA znane z Galaxy S I i II, będą posiadać konfigurację PenTile. Jak bardzo ta drobna ziarnistość wyświetlacza przeszkadzała nie wiemy, natomiast różnicę między ekranem nowego a starego Galaxy widać podobno gołym okiem.

Źródło: engadget.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x