Tajemniczy tablet od LG zdobył certyfikat Bluetooth – Nexus 8?

Łukasz Pająk Newsy 2013-10-27

LG-G-Pad-8.3_03201308302020377501

Przed nami premiera nowego systemu Android oznaczonego numerem 4.4 i nazwą kodową KitKat. To oprogramowanie może zostać zaprezentowane na najnowszym Nexusie z 5-calowym wyświetlaczem. Jednak najprawdopodobniej już na horyzoncie widać już kolejne urządzenie sygnowane marką Google i ponownie produkcji Koreańczyków.

Tym razem nie będzie to smartfon, a tablet. Pierwsza poszlaka już pojawiła się w Internecie. To udana certyfikacja Bluetooth jednego z urządzeń LG oznaczonego nazwą kodową V510, co od razu nasuwa na myśl G Pada 8.3, który ukrywa się pod oznaczeniem V500.

lg v510 nexus 8

W tym przypadku do głowy mogą przyjść dwa rozwiązania. Pierwsze przedstawia ten model jako G Pada 8.3 w wersji z modułem łączności LTE. Druga to właśnie 8-calowy tablet dla Google, czyli najprawdopodobniej Nexus 8. Która wersja wydarzeń jest prawdziwa to pokaże czas. Niemniej jednak G Pad 8.3 z pewnością jest bazą dla kolejnego tabletu z wachlarza przeróżnych modeli koreańskiej marki.

Niestety, ale więcej szczegółów na temat tego urządzenia uzyskać nie można. Wiadomo, że jego specyfikacja z pewnością będzie zawierać energooszczędną wersję modułu łączności Bluetooth w wersji 4.0. Również termin premiery jest nieznany, a tym bardziej cena takiego tabletu.

źródło: GSM Insider • slipsoul

  Narobiło się tych Nexusów, co nie znaczy że to mi się nie podoba 🙂

  • optimus2x

   Idą trochę. Ślady samsunga, z galaxy taba 10.1 i 7.0 zrobili jeszcze 8.0 i 12.1

 • the_bart123

  ja sie boje Nexus 25

  • bin

   To raczej bedzie ChromeDesk AIO 😉

 • Arcy_biskup

  Nexus 8/8.3 ? Brałbym!

  • Arcy_biskup

   oczywiście pod warunkiem, że zachowają jakieś rozsądne wymiary, bo w 7 II trochę kiepsko w tym temacie.

   • Kacq

    Naprawdę tak bardzo czuć te milimetry? Dla pokazania:
    Nexus 7 (2012) :198.5 x 120 x 10.45mm
    Nexus 7 (2013): 200 x 114 x 8.6mm

    • Arcy_biskup

     A czy ja powiedziałem, że w pierwszej siódemce było dobrze? Nie.
     Szukam sprzętu z jak największym ekranem, ale o jak najmniejszych wymiarach. Narazie wygrywa G Pad – owszem, jest większy od N7II, ale odwdzięcza się dużo większym ekranem.
     Jeżeli N8 miałby tej samej wielkości ekran, i nawet niech będzie odrobinkę większy, to się skuszę, ale jeżeli będzie poza ekranem miał ogromny kawał obudowy zwiększający wymiary, to podziękuję.

     • ArcziFNW

      zgadzam się z przedmówcą – nowy nexus to porażka jeśli chodzi o format ekranu i dużo za dużą obudowę – LG G Pad pod względem formatu i obudowy jest wzorcowy – gdyby jeszcze była wersja z LTE to by był szczyt marzeń.

 • vince.vega

  To będzie Nexus 8 z modułem LTE. W LG mówi się o tym od jakiegoś miesiąca.x