Windows Phone

Korzystasz z Windows Mobile/Phone? Microsoft zaleca jak najszybszą zmianę

1 minuta czytania
Komentarze

Pamiętacie jeszcze czasy, gdy Microsoft myślał o zdobyciu rynku mobilnego? Dla niektórych może to być niewyobrażalne, ale Amerykanie naprawdę dobrze sobie radzili, aż przyszedł czas… Windows Phone, a później znowu Windows Mobile. Firma po prostu nie potrafiła dostosować się do nowych, multimedialnych standardów. Dzisiaj ta platforma jest już martwa, chociaż jej czas jest policzony. W grudniu Microsoft zakończy jakiekolwiek wsparcie, ale już dzisiaj zaleca zmianę smartfonów na Androida lub iOS.

Windows 10 Mobile ostatecznie umrze pod koniec roku — Microsoft zaleca zmianę smartfona

windows phone koniec

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że Microsoft zaleca zmianę. To wręcz naturalne, że po skończeniu wsparcia i wycofania się z danego rynku, producent sugeruje alternatywy. W obecnym przypadku zbyt wiele ich po prostu nie ma — jest tak naprawdę tylko Android oraz iOS. Swoją drogą te platformy są istotne dla giganta z Redmond, gdyż na nich teraz kontynuuje rozwój swoich usług. Co stoi za samym ruchem sugerowania zmian? Fakt, że kończy się jakiekolwiek wsparcie dla mobilnych okienek. We wspomnianym w poprzednim akapicie grudniu, dokładniej 10 grudnia, Microsoft zaprzestanie wydawania jakichkolwiek poprawek bezpieczeństwa i technicznego wsparcia.

Zobacz też: To koniec Windowsa 7!

Oczywiście to wszystko było do przewidzenia i zostało dawno zapowiedziane. Swoją drogą zastanawiam się, czy spotykacie się jeszcze z urządzeniami z Windows 10 Mobile lub Windows Phone? W swoim otoczeniu znam tylko jedną osobę, która wciąż na co dzień korzysta z Lumii, ale czy skusi się na zmianę? Nie sądzę — w końcu, jeśli ktoś jeszcze korzysta ze smartfonów Microsoftu, to nie zależy jej na technologii, aplikacjach i wsparciu.

Źródło: CNBC

Motyw