Składany smartfon od LG będzie wyjątkowy! Znamy termin premiery

Łukasz Pająk Newsy 2019-01-17

Targi CES już za nami i zgodnie ze wszelkimi zapowiedziami, w kwestii mobilnego rynku nie poznaliśmy zbyt wiele. Oczywiście pojawiły się różnorakie zapowiedzi, które były związane głównie z 5G, Jednak pojawiły się też nowe modele od Alcatela, które… nie są najbardziej porywającymi urządzeniem na rynku. W tym roku, oprócz 5G, czymś wyjątkowym mają być składane smartfony, a jednym z producentów, który się nimi zainteresował jest LG.

Składany smartfon od LG jedyny w swoim rodzaju, a premiera tuż, tuż

składany smartfon ZTE AXON m smartfon podwójny ekran

Koreańczycy jeszcze w zeszłym roku oficjalnie potwierdzali, że przygotowują składanego smartfona, ale przedstawią go dopiero w momencie, gdy spełni wszelkie kryteria. LG po prostu nie ma zamiaru się spieszyć. Jednak jak podaje ujawniony raport w Korei, firma chce przedstawić składany model na targach MWC w Barcelonie, które odbędą się pod koniec lutego. Co będzie w nim wyjątkowego? Dzisiaj poprzez składany smartfon rozumiemy też elastyczny wyświetlacz. Właśnie tego elementu ma zabraknąć w koreańskiej propozycji. Pojawią się dwa ekrany z bardzo cienkimi ramkami, co ostatecznie ma sprawiać wrażenie jednej, dużej powierzchni do pracy.

Tak, tak, jest to zdecydowanie ulepszony ZTE Axon M. Jednak nie tylko ramkami LG chce się wyróżnić. Zaprezentowana ma zostać nowa technologia, która pozwoli obsługiwać smartfona gestami, bez dotykania wyświetlacza. W odległości 20-30 centymetrów urządzenie będzie rozpoznawać nasze dłonie i analizować ich ruchy. Rozwiązanie to ma trafić do serii G i V. Według mnie brzmi to na namiastkę projektu Soli od Google.

Zobacz też: Znamy termin premiery Samsunga Galaxy S10!

LG z pewnością szykuje też odpowiednik z elastycznym wyświetlaczem, aczkolwiek powyższe rozwiązanie zdaje się idealnym kompromisem i przygotowaniem rynku na smartfony nowej generacji. Jednak to nie oznacza, że nadchodząca propozycja Koreańczyków będzie tania. Według wspomnianego raportu cena tego urządzenia ma wynosić około 1800 dolarów, czyli niecałe 7000 złotych.

Źródło: GSM Arena • LoadGamePL

  LG nie potrafi zrobić normalnego ekranu a co dopiero składanego…

 • ikado

  Bardziej mi się podoba Koreanka z reklamy.

 • KepleRPL

  Mają własny pomysł, plan i to jest w porządku ale obawiam się, że jak to u LG, coś pójdzie znowu nie tak i pewnie koniec końców skopią urządzenie tak jak w przypadku świetnego jedynie na papierze V40.

  • Takaszi

   „tak jak w przypadku świetnego jedynie na papierze V40.” a niby dlaczego? Miałeś go w rękach, polegasz na cudzych opiniach? jesteś wróżbitą Maciejem?
   Dopytuję, ponieważ podobne opinie słyszałem o V30, jednak intuicyjnie poszedłem do sklepu „pomacałem” zaryzykowałem i jestem więcej niż zadowolony. Nie biegam za jednorożcami, jestem świadom ograniczeń i niedoskonałości. Hmmmm……..

   • KepleRPL

    Gwoli ścisłości, bynajmniej nie jestem przeciwko LG a nawet im kibicuję ponieważ rozpychające się łokciami na rynku chińskie marki to stan conajmniej niezdrowy ale wracając do tematu, w przypadku V40 wystarczy zwrócić uwagę na najbardziej rzucający się w oczy element każdego telefonu czyli ekran i porównać sytuację faktyczną z renderami. Nie trzeba być ekspertem żeby zauważyć tu „małe” przekłamanie w kwestii grubości ramek. Również używałem V30 przez jakiś czas, krótko bo krótko ale jednak. Dlatego też liczyłem, że V40 będzie w stanie rzucić rękawicę nadchodzącemu Galaxy S10 ale moim zdaniem urządzenie to zostało wypuszczone za wcześnie i z tego powodu posiada jeszcze rozwiązania, takie jak choćby czytnik linii papilarnych z tyłu, które w 2019 roku niekoniecznie się sprawdzą. Porównując ostatnie „flagowe” urządzenia LG nie trudno dojśc do wniosku, że V40 jest lepsze od G7 a mimo to wydaje się, że firma traktuje trochę po macoszemu serię V (nadal brak dostępności owego modelu w Europie).

 • $ROGAL$

  Cena przegięcie! Aż z ciekawości wszedłem na ebay i teraz kusi mnie, żeby zamówić ZTE Axon M z USA, bo cena jest całkiem ok, ale martwi mnie brak wsparcie (chociażby custom ROMów – zrobiłem bardzo szybki research i nic nowszego od androida 7.1 nie widzę).x