Targi CES już za nami i zgodnie ze wszelkimi zapowiedziami, w kwestii mobilnego rynku nie poznaliśmy zbyt wiele. Oczywiście pojawiły się różnorakie zapowiedzi, które były związane głównie z 5G, Jednak pojawiły się też nowe modele od Alcatela, które… nie są najbardziej porywającymi urządzeniem na rynku. W tym roku, oprócz 5G, czymś wyjątkowym mają być składane smartfony, a jednym z producentów, który się nimi zainteresował jest LG.

Składany smartfon od LG jedyny w swoim rodzaju, a premiera tuż, tuż

składany smartfon ZTE AXON m smartfon podwójny ekran

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Koreańczycy jeszcze w zeszłym roku oficjalnie potwierdzali, że przygotowują składanego smartfona, ale przedstawią go dopiero w momencie, gdy spełni wszelkie kryteria. LG po prostu nie ma zamiaru się spieszyć. Jednak jak podaje ujawniony raport w Korei, firma chce przedstawić składany model na targach MWC w Barcelonie, które odbędą się pod koniec lutego. Co będzie w nim wyjątkowego? Dzisiaj poprzez składany smartfon rozumiemy też elastyczny wyświetlacz. Właśnie tego elementu ma zabraknąć w koreańskiej propozycji. Pojawią się dwa ekrany z bardzo cienkimi ramkami, co ostatecznie ma sprawiać wrażenie jednej, dużej powierzchni do pracy.

Tak, tak, jest to zdecydowanie ulepszony ZTE Axon M. Jednak nie tylko ramkami LG chce się wyróżnić. Zaprezentowana ma zostać nowa technologia, która pozwoli obsługiwać smartfona gestami, bez dotykania wyświetlacza. W odległości 20-30 centymetrów urządzenie będzie rozpoznawać nasze dłonie i analizować ich ruchy. Rozwiązanie to ma trafić do serii G i V. Według mnie brzmi to na namiastkę projektu Soli od Google.

Zobacz też: Znamy termin premiery Samsunga Galaxy S10!

LG z pewnością szykuje też odpowiednik z elastycznym wyświetlaczem, aczkolwiek powyższe rozwiązanie zdaje się idealnym kompromisem i przygotowaniem rynku na smartfony nowej generacji. Jednak to nie oznacza, że nadchodząca propozycja Koreańczyków będzie tania. Według wspomnianego raportu cena tego urządzenia ma wynosić około 1800 dolarów, czyli niecałe 7000 złotych.

 

Źródło: GSM Arena
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.