Asystent Google

Asystent Google oficjalnie wszedł do Polski!

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Asystent Google po polsku – wielu czekało na ten moment. Gigant z Mountain View w końcu zdecydował się wejść na nasz rynek. Co prawda szczęśliwi wybrańcy mogli już korzystać z Asystenta Google po polsku jakiś czas temu, jednak teraz to grono się rozszerzyło.

Asystent Google po polsku

Asystent Google

Z Asystenta Google w naszym języku może korzystać już wiele osób, lecz nie wszyscy. Usługa zostanie udostępniona dla każdego użytkownika smartfonów i tabletów z Androidem (od wersji 5.0) oraz iOS w ciągu najbliższych kilku tygodniu. Dzięki opisywanemu Asystentowi możliwe będzie wydawanie komend i uruchamianie aplikacji za pomocą głosu, w języku polskim. Będzie można m.in. włączyć muzykę na YouTube czy Spotify, sprawdzić pogodę czy uruchomić nawigację. To oczywiście tylko kilka z wielu opcji, które potrafi produkt Google. Sam zacząłem już z niego korzystać i muszę przyznać, że wszystko działa bardzo sprawnie. Asystent Google bez problemu rozumie wszystkie pytania – potrafi nawet odmieniać różne imiona.

Jak uruchomić Asystenta Google?

Aby uruchomić Asystenta Google, w przypadku systemu Android należy przytrzymać przycisk ekranu głównego. Jeśli możesz już z niego korzystać, to powinien pojawić się ekran, który poinstruuje Cię jak aktywować usługę. Wszystko przebiega bardzo prosto, bowiem wystarczy tylko cztery razy powiedzieć „Ok, Google” – wtedy nasz głos zostanie zarejestrowany, dzięki czemu telefon będzie go rozpoznawał.

Actions on Google

Jakby tego było mało, to wraz z premierą Asystenta Google w Polsce, gigant z Mountain View uruchomił również platformę Actions on Google, która umożliwi przedsiębiorstwom tworzenie dedykowanych akcji do wspomnianego Asystenta. Pierwszymi firmami, z którymi można nawiązać kontakt dzięki tej platformie (za pośrednictwem Asystenta Google) jest PLAY oraz eSky. Wraz z upływem czasu, to grono z pewnością się powiększy.

Zobacz także: Pedofilia na Wykopie – jest coraz gorzej

Jeśli jeszcze nie masz dostępu do Asystenta Google, to na pewno już wkrótce go otrzymasz. Będą mogli z niego korzystać wszyscy właściciele smartfonów i tabletów z Androidem (min. 5.0) i posiadacze urządzeń z iOS. W obozie Apple aplikację Asystenta Google będzie trzeba pobrać z App Store. Usługa będzie działać także na dedykowanych modelach słuchawek.

Źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy