Asystent Google oficjalnie wszedł do Polski!

Kacper Kościański Newsy 2019-01-16

Asystent Google po polsku – wielu czekało na ten moment. Gigant z Mountain View w końcu zdecydował się wejść na nasz rynek. Co prawda szczęśliwi wybrańcy mogli już korzystać z Asystenta Google po polsku jakiś czas temu, jednak teraz to grono się rozszerzyło.

Asystent Google po polsku

Asystent Google

Z Asystenta Google w naszym języku może korzystać już wiele osób, lecz nie wszyscy. Usługa zostanie udostępniona dla każdego użytkownika smartfonów i tabletów z Androidem (od wersji 5.0) oraz iOS w ciągu najbliższych kilku tygodniu. Dzięki opisywanemu Asystentowi możliwe będzie wydawanie komend i uruchamianie aplikacji za pomocą głosu, w języku polskim. Będzie można m.in. włączyć muzykę na YouTube czy Spotify, sprawdzić pogodę czy uruchomić nawigację. To oczywiście tylko kilka z wielu opcji, które potrafi produkt Google. Sam zacząłem już z niego korzystać i muszę przyznać, że wszystko działa bardzo sprawnie. Asystent Google bez problemu rozumie wszystkie pytania – potrafi nawet odmieniać różne imiona.

Jak uruchomić Asystenta Google?

Aby uruchomić Asystenta Google, w przypadku systemu Android należy przytrzymać przycisk ekranu głównego. Jeśli możesz już z niego korzystać, to powinien pojawić się ekran, który poinstruuje Cię jak aktywować usługę. Wszystko przebiega bardzo prosto, bowiem wystarczy tylko cztery razy powiedzieć „Ok, Google” – wtedy nasz głos zostanie zarejestrowany, dzięki czemu telefon będzie go rozpoznawał.

Actions on Google

Jakby tego było mało, to wraz z premierą Asystenta Google w Polsce, gigant z Mountain View uruchomił również platformę Actions on Google, która umożliwi przedsiębiorstwom tworzenie dedykowanych akcji do wspomnianego Asystenta. Pierwszymi firmami, z którymi można nawiązać kontakt dzięki tej platformie (za pośrednictwem Asystenta Google) jest PLAY oraz eSky. Wraz z upływem czasu, to grono z pewnością się powiększy.

Zobacz także: Pedofilia na Wykopie – jest coraz gorzej

Jeśli jeszcze nie masz dostępu do Asystenta Google, to na pewno już wkrótce go otrzymasz. Będą mogli z niego korzystać wszyscy właściciele smartfonów i tabletów z Androidem (min. 5.0) i posiadacze urządzeń z iOS. W obozie Apple aplikację Asystenta Google będzie trzeba pobrać z App Store. Usługa będzie działać także na dedykowanych modelach słuchawek.

Źródło: informacja prasowa • Miłosz Ząbek
 • 0001

  Dzisiaj rano uruchomiłem telefon i mam 😀

 • JA PIOTR

  Jest. Dziala, ale odblokowac telefonu glosem nie mozna.

 • Bis Bisowski

  Jak to mogę wyłączyć? Kiedyś po przytrzymaniu „home” otwierał sięGoogle now, teraz asystent.

  • Dark

   Można wyłączyć w aplikacji Google, ustawienia asystenta > telefon

   • Bis Bisowski

    Faktycznie się da, ale zamiast now pokazuje się że assystent jest wyłączony

 • hajla

  mam od dzisiaj. oficjalnie się włączył

 • Szamajama_Okutasi

  U mnie na Samsung S7 Edge z Androidem 8.0 od dzisiaj także działa asystent po polsku.

 • krzysp

  17 stycznia i jest aplikacja w Google Play ;Asystent Google z 16.01.2019 ale z ostatnią aktualizacją z marca 2018 i stąd brak języka polskiego …Tak więc wszelkie portale mijają się z prawdą podając że aplikacji nie trzeba mieć…Ciała dał Google nie informując o tym .Jak rozumiem teraz trzeba czekać na nową aktualizacje ze sklepu

  • łukasz Jedryszczyk

   O czym ty mówisz jaka aplikacja ? I co to jest polski śląski?

   • krzysp

    No jest w Google Play aplikacja ale już działa na przycisku home tak więc nie jest potrzebna apka …w ustwieniach jest opcja języka śląskiego

    • łukasz Jedryszczyk

     To nie w ustawieniach asystenta tylko Samsung już dawno temu dodał gwarę Śląska

 • kamil79123

  Fajnie, fajnie. Jestem betatesterem wielu aplikacji, dodaje opinie i komentarze do map google i asystenta jak nie było, tak nie ma. Moja mama korzysta ze smartfona jedynie do dzwonienia i u niej asystent działa od dawna.

  • Tobiasz Wujek

   Miałem zainstalowaną wersję beta, wczoraj po północy wskoczył mi asystent i po 30 minutach wróciło Google Now. Po rezygnacji z betatestów i wróceniu do wersji standardowej asystent wrócił, więc wygląda na to że narazie u nas beta i asystent się gryzą.

 • U mnie jeszcze nie ma 🙁

 • Paolo

  Czy będzie można podać komende aby asystent odczytał SMS podczas jazdy samochodem? Bo czekam na to z niecierpliwością.

  • Próbowałem kilku komend ale niestety bez skutku – nie odczytuje. Można za to wysłać SMS-a 🙂

  • łukasz Jedryszczyk

   Co gorsza po dodaniu języka polskiego zabrali mu możliwość ciągłej rozmowy która w wersji beta działała bardzo dobrze

   • Bis Bisowski

    Właśnie, brakuje ciągłej rozmowy. Szkoda, że nie może zmienić działania przycisku home, i jest asystent zamiast NOW, no ale skoro już jest to chciałem dzisiaj z nim pogadać. Niestety się zawiodłem. Ogólnie jak na razie to funkcjonalność słaba jak dla mnie.

 • Grzegorz Filipowski

  Jakoś nigdy nie rozumiałem takich aplikacji

  • Darkness

   W sumie ja też, jakoś czułbym się głupio gadać z Google 😀
   Rozumiem jeszcze jak ktoś jedzie samochodem i ma zajęte ręce wtedy to jest przydatne, ale trzymając w dłoni telefon i z nim gadać to trochę głupie i śmieszne 😀

   • thecraven

    Dawniej wydawało mi się głupie dotykanie ekranu 🙁
    Sposób interakcji z maszynami zmienia się. Czy w dobrym kierunku? To osądzimy za jakiś czas.

   • Ximmo

    Sęk w tym że nie musisz trzymać telefonu w ręku aby zrobić z nim interakcję.

    – siedzisz sobie w domu czy gdzieś indziej i słuchasz muzyki, mówisz do asystenta aby zmienił piosenkę na następną
    – wstajesz rano, mówisz „ok google, dzień dobry” i asystent przedstawia Ci twój dzień, jaka będzie pogoda, czy są korki na twojej trasie do pracy, jakie masz zaplanowane zadania w kalendarzu na dzisiaj itp.
    – chcesz się zdrzemnąć? „ok google, obudź mnie za 30 minut”
    – chcesz zaplanować coś na szybko? „ok google, przypomnij mi abym kupił mleko jak będę w sklepie”, „ok google, przypomnij mi abym porozmawiał z Danelem jak będę w biurze”

    itp. itd.

    • Darkness

     Jednak wole wszystko ustawiać i sprawdzać ręcznie, wtedy jakoś jestem pewniejszy, nie mamy pewności, że asystent nas dobrze usłyszał czy dobrze ustawił np. budzik.
     Powiedz szczerze czy dzięki temu asystentowi będziesz mniej czasu trzymał telefon w dłoni? Raczej nie. To przydaje się tylko wtedy jak ktoś ma zajęte ręce.

     • Elomelo

      Ty to się najlepiej cofnij w czasie do średniowiecza…x