gma-logo

GSM Association co roku przyznaje tytuły dla najlepszych producentów, wydawców i nie tylko, w wielu kategoriach w dziedzinie produktów i usług. Jesteście ciekawi kto tym razem zwyciężył?

Oto lista porduktów i usług związanych pośrednio lub bezpośrednio z Androidem:

Kategoria I – Mobilne Aplikacje

  • Najlepsza aplikacja roku na platformę Android – Google Maps od Google

Nominowane do tej kategorii były: Facebook for Android, Google Maps, Handcent SMS, Pandora internet radio, Angry Birds

  • Najlepsza aplikacja mobilna (niezależnie od platformy) – Angry Birds od Rovio/Clickgamer/Chillingo

Nominowane do tej kategorii były: FlipBoard, FlipBoard, Google Goggles, Google Maps, Angry Birds oraz Spotify


peterchou

 

Kategoria VII – Najlepsze Urządzenia Mobilne

  • Najlepsze urządzenie mobilne – największy konkurent Androida – iPhone 4 od Apple

Nominowane do tej kategorii były: iPhone 4, HTC Desire, LG Optimus 7, BlackBerry Torch 9800, Samsung Galaxy S

  • Producent urządzeń mobilnych roku – HTC

Nominowane do tej kategorii były: Apple, HTC, Samsung

„Zaszczytem dla nas jest uznanie branży za rozwój i sukces, jaki odnieśliśmy w ostatnim roku. Tysiące ludzi w HTC pracuje nad stworzeniem intuicyjnych smartfonów, z których jesteśmy znani. Ta nagroda jest miarą ich pasji i poświęcenia.” – powiedział Peter Chou, CEO, HTC Corporation. „Nagroda ta należy się też milionom klientów na świecie, którzy używają naszych telefonów i inspirują nas każdego dnia do tworzenia innowacyjnych produktów. Składam szczere podziękowania i gratulacje wszystkim klientom, partnerom i pracownikom HTC na całym świecie.”

Jurorzy GSMA argumentowali, że “firma HTC zbudowała swoją pozycję od zera, prezentując świeże spojrzenie na markę i marketing, oferując szerokie portfolio produktów z różnymi platformami. Okazała się sprawdzonym i wyjątkowo popularnym producentem telefonów. Doskonała komunikacja i dobry serwis klienta sprawiają, że ta nagroda naprawdę im się należy.”

W przeszłości HTC nagrodzono za najlepszy telefon mobilny roku 2010 – HTC Hero.

Oprócz tego nominowane do kategorii Największy Przełom Technologiczny były: NVIDIA za NVIDIA® Tegra™ 2 oraz m.in. Qualcomm za procesory Qualcomm Snapdragon™.

Jeśli interesują Was pozostali zwycięzcy z dziedzin i kategorii niekoniecznie związanych z Androidem – zapraszamy na stronę Global Mobile Awards.


W gronie jurorów przyznających nagrody GSMA zasiadają znani analitycy, konsultanci, operatorzy komórkowi, naukowcy i inni przedstawiciele branży telekomunikacyjnej. GSMA reprezentuje interesy światowego przemysłu telefonii komórkowej. GSMA zrzesza prawie 800 operatorów mobilnych z 219 krajów i ponad 200 firm przemysłu telekomunikacyjnego, do których należą producenci telefonów, firmy programistyczne, dostawcy urządzeń, firmy internetowe oraz organizacje związane z mediami i rozrywką.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Dul

Lubię Androida, mobilne technologie, dobre gry i rower. Nie pochłaniam kawy, ponoć mało śpię.