Nowości w Samsung Smart TV dla miłośników filmów i posiadaczy urządzeń Apple

Kacper Kościański Newsy 2019-01-07

Telewizory Samsung Smart TV są bardzo popularne na całym świecie, więc nic dziwnego, że Koreańczycy nieustannie wydają nowe modele. Sam posiadam telewizor z tej serii od niecałych dwóch lat i wciąż nie mogę powiedzieć o nim złego słowa. Przejdźmy jednak do rzeczy – firma poinformowała, że nowe telewizory z serii Samsung Smart TV otrzymają nowości, które z pewnością spodobają się miłośnikom filmów i seriali oraz posiadaczom urządzeń Apple.

Samsung Smart TV z iTunes Movies & TV Shows oraz Apple AirPlay 2

Samsung Smart TV

Dokładnie tak – nowe telewizory Samsung Smart TV, które zadebiutują wiosną tego roku, będą obsługiwały iTunes Movies & TV Shows oraz AirPlay 2. Na nich się jednak nie skończy, ponieważ wspomniane telewizory z 2018 roku także otrzymają wsparcie dla tych funkcji – za sprawą odpowiedniej aktualizacji. Co do użyteczności AirPlay 2 nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, jednak do iTunes Movies & TV Shows jestem dość sceptycznie nastawiony – w zalewie serwisów streamingowych ta usługa może nie cieszyć się dużym zainteresowaniem.

Zobacz także:Oto jak zmienił się wygląd One UI w stosunku do Samsung Experience

iTunes Movies & TV Shows to nowa aplikacja, która będzie dostępna w ponad 100 krajach, jednak tylko na telewizorach Samsunga. Dzięki niej użytkownicy zyskają dostęp do swojej biblioteki iTunes, a także będą mogli kupić dostęp do wielu filmów i seriali. Jeśli zaś mowa o obsłudze Apple AirPlay 2, to posiadacze urządzeń Apple (iPhone, iPad, Mac) będą mogli odtwarzać na telewizorach Samsung Smart TV rozmaite treści – zaczynając od filmów i seriali, kończąc na muzyce, zdjęciach, wideo i podcastach.

Źródło: informacja prasowa • Tomasz Krzyżanowski

  Myśle, że warto dodać też to, że razem ze wsparciem AirPlay 2 smart tv od samsunga i LG będą wspierać asystenta Google ( nawet te telewizory bez wbudowanego android tv). Alexa od Amazona też dostanie wsparcie. Warto nie zapominać ze ta strona ma w adresie URL „android”, wiec newsy na temat apple powinny być raczej takim dodatkiem :p

  • Damian Kuśmierz

   Oni chyba na złość tyle tego syfu o Apple wpychają

  • Michał

   Tyle ze to nie sa nowości.

   • Tomasz Krzyżanowski

    Są, zostały zapowiedziane 3 dni temu ? Chyba, że mam jakieś błędne źródło informacji :p

    • Michał

     Chodziło mi o to ze wsparcie dla asystenta Google to obecnie standard. Obsługa airplay w telewizorach to coś nowego.x