google play store logo

Sklep Play jest jednym z najlepszych argumentów w kwestii wyboru mobilnych systemów operacyjnych. Ilość aplikacji, którą możemy tam znaleźć jest naprawdę ogromna. Jednak ta liczba musi być w przyjazny sposób dostępna dla użytkowników toteż od czasu do czasu Google aktualizuje aplikację, za pomocą której możemy pobierać gry i programy z Play Store.

Zrzuty ekranu, które pojawiły się w Internecie ujawniają kolejne zmiany, które korporacja z Mountain View wprowadzi razem ze sklepem uaktualnionym do wersji 4.4. Ta liczba przypadkowo zbiega się z numeracją Androida KitKat, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że obie aktualizacje zostaną razem zaprezentowane. Główną zmianą, która od razu rzuca się w oczy po ujrzeniu poniższych zrzutów ekranu to zmienione menu kontekstowe, które teraz będzie można odsłonić za pomocą gestu przesunięcia ekranu w prawo, a ten będzie zdecydowanie wyraźniejszy.

google play store 4.4 1
google play store 4.4 2
google play store 4.4 3
google play store 4.4 4
google play store 4.4 5

Zrzuty ekranu, które mogliście obejrzeć pochodzą z nieskończonej, prototypowej wersji Play Store. W oficjalnej wersji z pewnością pojawią się dodatkowe usprawnienia, ale na ich ujawnienie przyjdzie jeszcze czas.

Nowa wersja aplikacji obsługującej sklep mobilnego systemu Google będzie dostępna dla wszystkich wersji Androida wstecz (do Froyo). Premiera KitKata już za kilka dni – wtedy też przekonamy się, czy odmieniony wygląd oprogramowania z „Robocikiem” jako logo ujawni nową wersję sklepu Play.

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.