Samsung Galaxy Round oficjalnie – Note 3 z wygiętym wyświetlaczem

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
samsung galaxy round1

Dzień 9. października może przejść do historii bowiem to dzisiaj Samsung oficjalnie przedstawił pierwszy w historii smartfon, którego wyświetlacz został wygięty według niespodziewanej koncepcji Koreańskiej marki.

Galaxy Round został zaprezentowany w Korei i już w najbliższym czasie będzie dostępny w sprzedaży w tym samym państwie. Międzynarodowa sprzedaż również powinna niedługo wystartować. Samsung skupił się głównie na rozszerzeniu możliwości nakładki TouchWizz na Androida 4.3 poprzez wykorzystanie zaokrąglonej obudowy. Nowe funkcje to na przykład Roll Effect, której działanie najlepiej prezentuje następujący filmik:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UIEExKSjWi4[/youtube]

Jako, że Round wyraźnie bazuje na niedawno zaprezentowanym phablecie Note 3 to w jego wnętrznościach znajdziemy te same podzespoły, czyli 4-rdzeniowy układ Exynos (2,3GHz) z 3GB pamięci RAM. Również 13MPx aparat pozostał bez zmian.

samsung galaxy round

Najważniejszy element w tej słuchawce to wyświetlacz, którego przekątna osiąga 5,7-cala, a wyświetlany obraz przedstawiany jest w rozdzielczości FullHD. Jego zaokrąglenie sprawia, że wymiary urządzenia nieco inaczej prezentują się w stosunku do typowych phabletów. Mimo wszystko grubość Galaxy Round wynosi jedynie 7,9mm, a waga tej słuchawki wynosi 154g.

samsung galaxy round2

W porównaniu do pierwowzoru możemy zauważyć różnicę w postaci pozbycia się stylusa S-Pen, a także zmniejszenie pojemności baterii o 400mAh do wartości 2800mAh. Również głośnik został zlokalizowany w innym miejscu.

samsung galaxy round4

Wiele osób po ujrzeniu wcześniejszego wycieku grafiki przedstawiającej Galaxy Round stwierdziło, że takie wygięcie wyświetlacza i całej obudowy nie ma sensu. Samsung jednak tłumaczy, że nowy smartfon marki idealnie leży w dłoni w pozycji pionowej. Samo wygięcie nie należy do największych toteż normalne korzystanie z urządzenia nie powinno zostać znacznie utrudnione.

samsung galaxy round3

Od jutra nowa słuchawka Koreańczyków dostępna będzie u koreańskiego operatora SK Telcom za cenę zbliżającą się do 3200 złotych. Zatem znamy już pierwszego zawodnika w nowej charakterystycznej kategorii smartfonów. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak czekać na odpowiedź LG, a z czasem może i Huawei.

źródło: Samsungtommorow

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy