Galaxy A8s pokazuje, że Samsung wprowadza też negatywne innowacje

Łukasz Pająk Newsy 2018-12-11

Wczoraj poznaliśmy Samsunga Galaxy A8s. Firma jako pierwsza przedstawiła gotowy produkt z innowacyjnym podejściem do wycinania wyświetlaczy. Jest to też pierwszy smartfon Koreańczyków, który w ogóle ma ekran z notchem. Niemniej to nie jedyna „nowość”, która pojawiła się w portfolio lidera mobilnego rynku. Jest to też pierwszy smartfon z rodziny Galaxy, który traci gniazdo słuchawkowe.

Samsung Galaxy A8s zabiera gniazdo słuchawkowe

samsung galaxy a8s gniazdo sluchawkowe

Od razu zaznaczam, że Galaxy A8s nie jest pierwszym, nowoczesnym smartfonem firmy, który nie pozwala podłączyć słuchawek poprzez złącze 3,5 mm Jack. W końcu od kilku lat charakterystyczne i horrendalnie drogie „klapki” nie oferują tego typu gniazda. Niemniej są to na tyle wyjątkowe modele, że ciężko brać je za wyznacznik kolejnych urządzeń Samsunga. Chociaż też trzeba pamiętać, że możliwość fizycznej zmiany przysłony pojawiła się w W2018, a dopiero później w serii Galaxy S9. Niemniej wróćmy do tematu gniazda słuchawkowego. Czy brak tego elementu w Galaxy A8s zwiastuje jego koniec? Poniekąd tak, bo potwierdzają się kolejne plotki. O ile rodzina Galaxy S10 jeszcze będzie wyposażona w ten element, to Galaxy Note10 ma już z niego zrezygnować.

Zobacz też: Na te startupy warto zaczekać!

Oczywiście pamiętajmy, że zawsze wszystko można odwrócić, ale w tym wypadku możemy już gniazdo słuchawkowe spisać na straty. O ile proces ten trwa od kilku lat, to zdaje się już przesądzony. Niemniej czytając Wasze komentarze, coraz częściej zauważam, że jesteście już na to gotowi i to żadna strata. Co z pozostałymi, którzy nie wyobrażają sobie rezygnacji z gniazda słuchawkowego? Jest jeszcze trochę czasu na… przyzwyczajenie do sytuacji.

Źródło: Reddit • Oskar Piwowarczyk

  Widzę, że ciężko będzie o następcę dla mojego s9+ . Jeśli w s10 usuną gniazdo, pozostanie spojrzeć w stronę Nokii.

 • Lookso

  Żadna strata? Dam taki prosty przykład z wczoraj.

  Współlokator ma iPhone już bez złącza słuchawkowego i miał rozładowaną baterie. Pyta mnie się czy może coś włączyć na głośniku, bo nie może na słuchawkach.

  Serio? Pokazałem mu złącze Jack 3,5mm, a on z żalem popatrzył się na mnie, że już tego nie ma. „Cisnę bekę” z problemów pierwszego świata. A takie problemy robią teraz producenci…

  I nie szykuje się z szybką wymiana telefonu, bo nie ma nic ciekawego na rynku na co warto byłoby się teraz przesiąść. Wszędzie kompromisy.

  • Michał

   Przyszłość Panie. Przyszłość. Tak samo było z Flashem.

   • Lookso

    O czym Ty mówisz?

    • Michał

     O tym ze niedługo pożegnasz sie z gniazdem jack tak samo jak z flashem.

     • Lookso

      Ale o jaki flash Ci chodzi???

 • Bartosz Suma

  Odkąd kupiłem słuchawki na bluetooth, to gniazda w telefonie nie używam już wcale. Jest to serio wygodne, a jakość jak DLA MNIE jest porównywalna. Ale podkreślę, że żadnym audiofilem nie jestem. Podsumowując, dla mnie gniazdo słuchawkowe zaczyna być zbędne, aczkolwiek lepiej je awaryjnie mieć, niż nie.

 • stark2991

  Jak to leciało? Nowe rozwiązania od teraz najpierw w średniej półce? 🙂
  Samsung testuje rynek, S10 jeszcze z dziurką, kolejne flagowce już niekoniecznie, zależy jak się to w serii A przyjmie. Także nie kupujcie A8s 😉

  • Łukasz Pająk

   W przypadku Samsunga doskonale to widać, że mamy do czynienia z testami w ramach Galaxy A.

   • Adrian Kijek

    Powinni zmienic nazwe na Galaxy Beta

    • Paweł Piotrowski

     Przypomnę że pierwszy z tej rodziny zwał się Alpha
     A z alphy do bety daleko

 • Damian Kuśmierz

  Osobiście przeboleję, i tak słuchawek używam tylko z telefonem więc złącze nie ma dla mnie różnicy.x