W zeszłym roku Xiaomi udało się zaskoczyć wielu fanów, jak i obserwatorów mobilnego rynku. Firma, która między innymi doceniana jest za MIUI i brak jakichkolwiek powiązań z Google, postanowiła stworzyć pierwszy model z Android One. Xiaomi Mi A1 okazał się kluczowym smartfonem w reaktywacji tej serii, więc nie dziwne, że doczekał się następcy — razem z Xiaomi Mi A2 poznaliśmy Xiaomi Mi A2 Lite. Jednak skupmy się na pierwowzorze, który teraz pokazuje się z jeszcze lepszej strony.

Xiaomi Mi A1 z Android Pie — stosunkowo szybko, ale to Android One

xiaomi mi a1

Jeśli nie pamiętacie, czym jest Android One, to spieszę z wyjaśnieniem. Jest to rodzina urządzeń, która początkowa miała rozwijać się na rynkach wschodzących. Dzisiaj ma inny cel, który nie do końca jest klarowny. Po prostu modele z tej serii to smartfony z niemalże czystym systemem, które teoretycznie mają być szybko aktualizowane. Xiaomi Mi A1 niejako to potwierdza, bo właśnie otrzymuje Android Pie. Co prawda w Bangladeszu, ale to tylko kwestia czasu, aż wszystkie regiony dostaną stosowną paczkę.

Zobacz też: Hangouts nigdzie się nie wybiera, ale z pewnością zmieni się jego forma.

Xiaomi Mi A1 jest pierwszym, zeszłorocznym smartfonem firmy, który otrzymał Android Pie. Flagowa propozycja w postaci Mi 6 ma otrzymać odpowiednik z MIUI najwcześniej za miesiąc.

 

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.