Xiaomi Mi A1 już z Android Pie — brak MIUI daje o sobie znać

Łukasz Pająk Newsy 2018-12-09

W zeszłym roku Xiaomi udało się zaskoczyć wielu fanów, jak i obserwatorów mobilnego rynku. Firma, która między innymi doceniana jest za MIUI i brak jakichkolwiek powiązań z Google, postanowiła stworzyć pierwszy model z Android One. Xiaomi Mi A1 okazał się kluczowym smartfonem w reaktywacji tej serii, więc nie dziwne, że doczekał się następcy — razem z Xiaomi Mi A2 poznaliśmy Xiaomi Mi A2 Lite. Jednak skupmy się na pierwowzorze, który teraz pokazuje się z jeszcze lepszej strony.

Xiaomi Mi A1 z Android Pie — stosunkowo szybko, ale to Android One

xiaomi mi a1

Jeśli nie pamiętacie, czym jest Android One, to spieszę z wyjaśnieniem. Jest to rodzina urządzeń, która początkowa miała rozwijać się na rynkach wschodzących. Dzisiaj ma inny cel, który nie do końca jest klarowny. Po prostu modele z tej serii to smartfony z niemalże czystym systemem, które teoretycznie mają być szybko aktualizowane. Xiaomi Mi A1 niejako to potwierdza, bo właśnie otrzymuje Android Pie. Co prawda w Bangladeszu, ale to tylko kwestia czasu, aż wszystkie regiony dostaną stosowną paczkę.

Zobacz też: Hangouts nigdzie się nie wybiera, ale z pewnością zmieni się jego forma.

Xiaomi Mi A1 jest pierwszym, zeszłorocznym smartfonem firmy, który otrzymał Android Pie. Flagowa propozycja w postaci Mi 6 ma otrzymać odpowiednik z MIUI najwcześniej za miesiąc.

Źródło: GSM Arena • Joanna

  W Androidzie 9 nie działa regulacja głośności dzwonka bez wchodzenia do ustawień ani aktywne kafelki. Całkowicie schrzaniona jest regulacja jasności i tryb poziomy ekranu, ograniczono ikonki powiadomień. Co najgorsze zlikwidowali wielozadaniowość i teraz adaptacyjna bateria ubija wszystko co się da, a menu ostatnich aplikacji jest takie samo jak na iOS czyli beznadziejne przez co praca z wieloma aplikacjami to traumatyczne doznanie. Nawet zegarka nie oszczędzili i zniknął z miejsca gdzie był przez ostatnie 10 lat. Unia Europejska powinna zakazać Google aktualizowania Androida, bowiem telefon po aktualizacji przestaje być funkcjonalny do tego stopnia, że gdyby klient wiedział jak zły telefon będzie po aktualizacji to nie zdecydowałby się na zakup. Mam nadzieję, że coś z tym zrobią, bo Pie to same zmiany na gorsze.

 • Adam Szostek

  Cała prawda o programie Android One. Tylko Nokia wypuściła update w miarę szybko, reszta olała swoich klientów ciepłym siurem. I jak potem zaufać w szybkie aktualizacje Andka? Tylko zakup Pixela daje nadzieję…

  • Jason

   czy ja wiem? mam xiaomi mi a2 lite i andek 9 jest

 • 0001

  Zaraz mamy połowę grudnia, a mi A2 ….. bez dziewiątki!

  • Jason

   A2 lite ma 😀

 • Variete

  Bangladesz pierwszy? Serio? Zrozumiałbym jeszcze Chiny czy Indie (byłoby to wręcz normalne), ale BANGLADESZ? Następnym razem proponuję wyróżnić Watykan albo Monako…

  • Dominik

   Albo na Antarktydzie lub Madagaskarze 😁😁

  • Piotr Kowalczyk

   A co? Ma 163 miliony mieszkańców. Być może tam xiaomi tam ma mocną pozycję i chcą się pokazać jak dbają o użytkowników.

   • Joanna

    Chyba chcą ukarać za coś tych biednych ludzi, którzy teraz będą musieli męczyć się z przywróceniem Oreo albo wyrzucić telefony, które stają się kupą dysfunkcjonalnego złomu po aktualizacji do najgorszego wydania Androida jakie kiedykolwiek powstało.

  • Zdzisław Dyrman

   Ktoś musi być betatesterem. Padło na Bangladeszowców. Wyjdzie parę błędów, załatają je i puszczą już bardziej dopracowaną wersję dla reszty świata

  • stark2991

   Bangladesz dla Xaomi jest jak Polska dla LG

 • Dominik

  Ludzie żenada Mi A2 nadal czeka na androida 9.0 bo tylko Indie dostały a reszta świata w du.. to taki Mi A1 w Polsce może go dostać może w marcu 2019.

  • Karls

   Region robi jakąś istotną różnicę dla Mi A2? W MIUI są problemy z językiem ale na czystym androidzie powinno być bez różnicy.

  • Jason

   a2 lite ma 😀x