ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android.com.pl – rozwój, plany, gadżety, konkursy, osiągnięcia

Autor: Jakub Bereziewicz Kategoria: Newsy

Nasi stali czytelnicy może pamiętają ostatni tego rodzaju artykuł – napisany 16-go lipca 2010 roku. Chwaliliśmy się wtedy tym jak szybko idziemy do przodu, jak serwis notuje osiągnięcia znacznie powyżej naszych oczekiwań.

Może przypomnę; pół roku temu mieliśmy na forum 150.000 postów, 20.000 zarejestrowanych użytkowników, 2.000 fanów na Facebooku i 4.000.000 odsłon miesięcznie.  Okazuje się, że tylko przez 6 miesięcy urośliśmy ponad dwukrotnie! Obecnie na forum mamy 350.000 postów, ponad 50.000 zarejestrowanych użytkowników, ponad 8.000 fanów na Facebooku i 8.000.000 odsłon miesięcznie.

Przez tak wielki ruch musieliśmy w styczniu zrobić dłuższą przerwę techniczną (dziękujemy za Waszą cierpliwość), aby zoptymalizować serwery. Te powinny poprawnie pracować przynajmniej do wakacji. Wtedy też planujemy większe zmiany.

Chcemy wtedy ujednolicić portal z forum – już nie będzie przechodzenia niemal do innej rzeczywistości. Stworzymy wszystko spójne i bardziej powiązane. Dodatkowo poza znacznymi zmianami wizualnymi zaktualizujemy skrypt do vBulletin 4. W naszym przypadku to nie lada zadanie, ponieważ znaczna część wtyczek będzie wymagała napisania ich na nasze potrzeby niemal od zera.

Jeszcze więcej zmian zobaczycie na portalu. Tu poza całkowitą zmianą designu planujemy również nowy sposób prezentowania treści oraz całkowicie nowe działy. Jakie? Tego jeszcze zdradzić nie możemy – jednak każdy kto wnikliwie śledzi rozwój Androida powinien się domyśleć. My tylko podążamy za nim.

Do tych operacji będziemy potrzebowali dobrej, doświadczonej firmy, której pracownicy dodatkowo znają się na Androidzie – poszukiwania rozpoczniemy w maju. Do zrobienia będzie layout, napisanie dedykowanego skryptu, kilku wtyczek oraz aktualizacja vBulletin.

Konkursy
Pewnie każdy z Was widział ostatni nasz konkurs gdzie rozlosowaliśmy kilkaset nagród o łącznej wartości 6.000zł. Wszystkich laureatów uspokajamy – nagrody nie zostały jeszcze wysłane. Jak to w konkursach bywa – termin wysyłki zawsze jest dość odległy od zakończenia konkursu.

konkurs android
Mimo to widząc wielkie zaangażowanie z Waszej strony już teraz planujemy kolejne – pierwszy z nich prawdopodobnie odbędzie się w pierwszej połowie lutego. Będzie mniejsza ilość droższych nagród – dzięki temu uda się wysłać je szybciej. 
Jeśli macie jakieś propozycje co do zasad – piszcie w komentarzach!

Android.com.pl liderem opinii
Tak to już bywa, że dziennikarze porządnych gazet czy stacji telewizyjnych zawsze są tam gdzie dzieje się coś ciekawego. W tym roku Android.com.pl, którego czyta ponad 600.000 osób miesięcznie będzie uczestniczył w najważniejszym wydarzeniu dotyczącym mobilnych technologii. Nie jest to nic innego jak targi Mobile World Congress trwające od 14 do 17 lutego w Barcelonie. Lecimy tam jednak już 13-go, ponieważ to właśnie w przeddzień targów ukazują się najważniejsze nowości.

Będziemy mieli na wyposażeniu lustrzankę oraz profesjonalną kamerę Full HD (sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych od firmy HDProStudio) tak więc kibicujcie dobremu łączu internetowemu w hotelu. Podczas trwania MWC proponujemy odwiedzać nas kilka razy dziennie, ponieważ zazwyczaj w te dni nawet kilkanaście razy dziennie ukazują się niezwykle ważne informacje które nie mogą umknąć Waszej uwadze.

Jeśli macie jakieś uwagi na co zwrócić szczególną uwagę w Barcelonie – piszcie w komentarzach!

Gadżety Android.com.pl
Poprzednią akcję z gadżetami Android.com.pl możemy zaliczyć do niezwykle udanych. Zostaliśmy mile zaskoczeni ilością chętnych, tak więc już niedługo drugie takie przedsięwzięcie. Bardziej wtajemniczeni pewnie wiedzą, że miało odbywać się w pierwszym tygodniu stycznia, jednak z przyczyn od nas niezależnych musieliśmy zmienić plany. Wszystko to przez producentów oraz importerów – którzy jak co roku (czego nie wiedzieliśmy), w styczniu podnieśli ceny o 30-50%, co skutkowało by na kilku-kilkunasto złotowej podwyżce cen gadżetów. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak czekanie, aż ceny zostaną sprowadzone do normalnego poziomu. Szacujemy, że może być to w drugiej połowie lutego. Wtedy też prawdopodobnie ruszy II gadżetowa akcja Android.com.pl – tym razem będzie o wiele większy wybór, a samo zamówienie łatwiejsze do złożenia.

Nikomu na pewno informacja o starcie nie umknie – będzie o tym głośno jak poprzednio.

android.com.pl

Rozwój c.d.
Na koniec znów wróćmy do motywu przewodniego tego artykułu – czym jest rozwój Android.com.pl.
Z przyjemnością informujemy, że nasz portal aktualnie posiada Page Rank 5 (skala 0-10; im wyżej tym lepiej; normalne witryny mają PR2/PR3). Dodatkowo otrzymaliśmy również Międzynarodowy Znormalizowany Numer Wydawnictwa Ciągłego ISSN, który możecie zobaczyć w prawym górnym rogu.

Dziękujemy wszystkim czytelnikom za to, że jesteście. To dla Was istniejemy i to dzięki Wam odnosimy coraz większe sukcesy. Postaramy się jak najlepiej wypełniać obowiązki, a tym samym Wasze oczekiwania.

Zespół Android.com.pl

Sprawdź najnowsze wpisy