Android.com.pl – rozwój, plany, gadżety, konkursy, osiągnięcia

mm Jakub Bereziewicz 2011-01-30

Nasi stali czytelnicy może pamiętają ostatni tego rodzaju artykuł – napisany 16-go lipca 2010 roku. Chwaliliśmy się wtedy tym jak szybko idziemy do przodu, jak serwis notuje osiągnięcia znacznie powyżej naszych oczekiwań.

Może przypomnę; pół roku temu mieliśmy na forum 150.000 postów, 20.000 zarejestrowanych użytkowników, 2.000 fanów na Facebooku i 4.000.000 odsłon miesięcznie.  Okazuje się, że tylko przez 6 miesięcy urośliśmy ponad dwukrotnie! Obecnie na forum mamy 350.000 postów, ponad 50.000 zarejestrowanych użytkowników, ponad 8.000 fanów na Facebooku i 8.000.000 odsłon miesięcznie.

Przez tak wielki ruch musieliśmy w styczniu zrobić dłuższą przerwę techniczną (dziękujemy za Waszą cierpliwość), aby zoptymalizować serwery. Te powinny poprawnie pracować przynajmniej do wakacji. Wtedy też planujemy większe zmiany.

Chcemy wtedy ujednolicić portal z forum – już nie będzie przechodzenia niemal do innej rzeczywistości. Stworzymy wszystko spójne i bardziej powiązane. Dodatkowo poza znacznymi zmianami wizualnymi zaktualizujemy skrypt do vBulletin 4. W naszym przypadku to nie lada zadanie, ponieważ znaczna część wtyczek będzie wymagała napisania ich na nasze potrzeby niemal od zera.

Jeszcze więcej zmian zobaczycie na portalu. Tu poza całkowitą zmianą designu planujemy również nowy sposób prezentowania treści oraz całkowicie nowe działy. Jakie? Tego jeszcze zdradzić nie możemy – jednak każdy kto wnikliwie śledzi rozwój Androida powinien się domyśleć. My tylko podążamy za nim.

Do tych operacji będziemy potrzebowali dobrej, doświadczonej firmy, której pracownicy dodatkowo znają się na Androidzie – poszukiwania rozpoczniemy w maju. Do zrobienia będzie layout, napisanie dedykowanego skryptu, kilku wtyczek oraz aktualizacja vBulletin.

Konkursy
Pewnie każdy z Was widział ostatni nasz konkurs gdzie rozlosowaliśmy kilkaset nagród o łącznej wartości 6.000zł. Wszystkich laureatów uspokajamy – nagrody nie zostały jeszcze wysłane. Jak to w konkursach bywa – termin wysyłki zawsze jest dość odległy od zakończenia konkursu.

konkurs android
Mimo to widząc wielkie zaangażowanie z Waszej strony już teraz planujemy kolejne – pierwszy z nich prawdopodobnie odbędzie się w pierwszej połowie lutego. Będzie mniejsza ilość droższych nagród – dzięki temu uda się wysłać je szybciej. 
Jeśli macie jakieś propozycje co do zasad – piszcie w komentarzach!

Android.com.pl liderem opinii
Tak to już bywa, że dziennikarze porządnych gazet czy stacji telewizyjnych zawsze są tam gdzie dzieje się coś ciekawego. W tym roku Android.com.pl, którego czyta ponad 600.000 osób miesięcznie będzie uczestniczył w najważniejszym wydarzeniu dotyczącym mobilnych technologii. Nie jest to nic innego jak targi Mobile World Congress trwające od 14 do 17 lutego w Barcelonie. Lecimy tam jednak już 13-go, ponieważ to właśnie w przeddzień targów ukazują się najważniejsze nowości.

Będziemy mieli na wyposażeniu lustrzankę oraz profesjonalną kamerę Full HD (sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych od firmy HDProStudio) tak więc kibicujcie dobremu łączu internetowemu w hotelu. Podczas trwania MWC proponujemy odwiedzać nas kilka razy dziennie, ponieważ zazwyczaj w te dni nawet kilkanaście razy dziennie ukazują się niezwykle ważne informacje które nie mogą umknąć Waszej uwadze.

Jeśli macie jakieś uwagi na co zwrócić szczególną uwagę w Barcelonie – piszcie w komentarzach!

Gadżety Android.com.pl
Poprzednią akcję z gadżetami Android.com.pl możemy zaliczyć do niezwykle udanych. Zostaliśmy mile zaskoczeni ilością chętnych, tak więc już niedługo drugie takie przedsięwzięcie. Bardziej wtajemniczeni pewnie wiedzą, że miało odbywać się w pierwszym tygodniu stycznia, jednak z przyczyn od nas niezależnych musieliśmy zmienić plany. Wszystko to przez producentów oraz importerów – którzy jak co roku (czego nie wiedzieliśmy), w styczniu podnieśli ceny o 30-50%, co skutkowało by na kilku-kilkunasto złotowej podwyżce cen gadżetów. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak czekanie, aż ceny zostaną sprowadzone do normalnego poziomu. Szacujemy, że może być to w drugiej połowie lutego. Wtedy też prawdopodobnie ruszy II gadżetowa akcja Android.com.pl – tym razem będzie o wiele większy wybór, a samo zamówienie łatwiejsze do złożenia.

Nikomu na pewno informacja o starcie nie umknie – będzie o tym głośno jak poprzednio.

android.com.pl

Rozwój c.d.
Na koniec znów wróćmy do motywu przewodniego tego artykułu – czym jest rozwój Android.com.pl.
Z przyjemnością informujemy, że nasz portal aktualnie posiada Page Rank 5 (skala 0-10; im wyżej tym lepiej; normalne witryny mają PR2/PR3). Dodatkowo otrzymaliśmy również Międzynarodowy Znormalizowany Numer Wydawnictwa Ciągłego ISSN, który możecie zobaczyć w prawym górnym rogu.

Dziękujemy wszystkim czytelnikom za to, że jesteście. To dla Was istniejemy i to dzięki Wam odnosimy coraz większe sukcesy. Postaramy się jak najlepiej wypełniać obowiązki, a tym samym Wasze oczekiwania.

Zespół Android.com.pl



 • czujny

  [quote name=”lukeniu”]Ten spektakularnu wzrost ilości zarejestrowanych na android.com.pl pewnie był spowodowany głównie cħęcią wygrania Motorolki, świadczą o tym ilości postów i czas spędzony na witrynie przez tych użytkowników. Ja też jestem świeżo zarejestrowany, ale staram się pisać dosyć częsŧo na portalu, a na forum to… dużo czytam i nic nie piszę z powodu braku telefonu z androidem (za miesiąc się to zmieni) i co za tym idzie z braku doświadczenia. A poczytać lubię bo w ten sposób mogę się czegoś od WAS dowiedzieć, żeby nie być zupełnie ciemnym gdy już nastanie ten moment chwały i kupię SGSa.[/quote]

  Konkurs pomógł wykształtować zwyczaj częstszego komentowania itd. co widać 🙂 natomiast z pewnością nie są to tak duże liczby jak myślisz, z tym zwiększeniem oglądalności 😉 Przyrost jest stały i stosunkowo niezależny od takich eventów. Rosnąca popularność Androida to to co głównie działa 🙂

 • lukeniu

  Ja oczywiście też gratuluję i życzę żeby portal dalej się rozrastał w podobnym tempie.

 • kamilk5

  Ja też gratuluje i proszę o obszerne informacje na temat SGS2 😛

 • kamcio4444

  A ja gratuluje:) Często zaglądam 😉 Życzę jeszcze większego wzrostu popularności i proszę o więcej newsów związanych z aplikacjami!! 😉

 • lukeniu

  Ten spektakularnu wzrost ilości zarejestrowanych na android.com.pl pewnie był spowodowany głównie cħęcią wygrania Motorolki, świadczą o tym ilości postów i czas spędzony na witrynie przez tych użytkowników. Ja też jestem świeżo zarejestrowany, ale staram się pisać dosyć częsŧo na portalu, a na forum to… dużo czytam i nic nie piszę z powodu braku telefonu z androidem (za miesiąc się to zmieni) i co za tym idzie z braku doświadczenia. A poczytać lubię bo w ten sposób mogę się czegoś od WAS dowiedzieć, żeby nie być zupełnie ciemnym gdy już nastanie ten moment chwały i kupię SGSa.

 • siray

  [quote name=”andas”]wywalcie ta reklame gum bo od tygodnia przez nia nie przegladam forum ani innej rzeczy ktora ma wiecej niz 2 strony bo porostu nie chce sie denerwowac[/quote]

  Najlepsza bya reklama Nokii na stronie poświęconej Androidowi …
  :)))

  Na forum proszą w wpacanie kasy na serwer, a na 1/3 powierzchni strony reklamy wnerwiają odwiedzających.

  żenada

 • Gość

  wywalcie ta reklame gum bo od tygodnia przez nia nie przegladam forum ani innej rzeczy ktora ma wiecej niz 2 strony bo porostu nie chce sie denerwowac

 • Gość

  [quote name=”wooks”]Ogólnie ta AgataSC to może być fake konto jakiejś osoby z forum. Może to być nawet admin bo kto wie kto jest po 2 stronie kabla :/[/quote]

  Jakaś aluzja do użytkownika Agulineks ?;d
  Wiesz, wydaje mi się że nie tylko Ona ma na imię Agata ^^
  Co do konkursu – nie jest to przecież konkurs dla aktywnych użytkowników forum, tylko dla wszystkich którzy czytują tą stronę..
  Ja też mam taką nadzieję (prośbę) o zajrzenie w zakątki Sony Ericssona 😉

 • shprica

  al to nie było nagradzanie za włozona prace w forum i portal tylko konkurs. na tym polega konkurs, kazdy moze wygrac.
  a to jak bardzo przydales sie uzytkownikom forum mierza twoje piwa 😉 po co byc zawistnym skoro nie ma sie na cos wplywu?

 • wooks

  Ogólnie ta AgataSC to może być fake konto jakiejś osoby z forum. Może to być nawet admin bo kto wie kto jest po 2 stronie kabla :/

 • czujny

  Dzięki Piotrze za informacje 🙂

  Co do konkursu, ja nie widzę w tym nic zdrożnego. A może Agatsc czyta tylko newsy na portalu? A może wchodzi na nie nawet tylko przez facebooka? Konkurs nie był tylko dla użytkowników forum, tylko dla wszystkich 😉

 • mistic92

  [quote name=”Jakub Bereziewicz”][b]Jeszcze zapomnieliśmy o jednym ważnym aspekcie.
  Z tej okazji, że na MWC będziemy mieli niezły sprzęt do kręcenia wideo. Przydało by nam się jakieś intro 5-10 sekundowe na początek każdego filmu.
  Nie chcemy tego zlecać żadnej firmie – wiemy, że najlepiej zrobią to pasjonaci. Tak więc zapraszamy do działania osoby znające się na animacji i filmach.[/b] Fajne projekty będziemy odpowiednio nagradzali 🙂 Proszę w tej sprawie o kontakt na jakub (małpa) android.com.pl[/quote]

  Ja mam jedynie pomysł. Niestety nie znam się na grafice i animacji 3d więc nie wykonam tego. Nie wydaje mi się to trudne w wykonaniu więc może jakiś wasz znajomy by to wykonał. info na PW

  [quote name=”akpol1186″]
  W takim razie trzeba patrzeć na ilość postów i na czas spędzony na forum. Jest naprawdę wiele osób które bezinteresownie robią coś dla forum. Widzę że ty może nie jesteś aktywnym użytkownikiem ale przeglądasz forum i portal i w mimo że nie masz wystarczającej ilości postów ja bym Cię dopuścił.Ale sam widzisz osoba która wygrała spędziła tylko 22 min na forum. Uważasz że zasłużyła na nagrodę?? Pomyśl teraz o tych osobach które się angażują w życie forum. AgataSc zarejestrowała się na forum tylko dla konkursu, chwile po tym zapomniała że w ogóle taka strona istnieje.[/quote]

  Jak najbardziej popieram ten pomysł. Sam się bardzo „ZDENERWOWAŁEM” jak zobaczyłem kto wygrał i ile osób świeżo zarejestrowanych brało udział.

 • akpol1186

  [quote name=”shprica”][quote name=”akpol1186″]Mam jedną uwagę co do zasad konkursów. Moim zdaniem trzeba ustalić minimalną granicę postów. Wydaję mi się że jak jest robiony konkurs to wiele ludzi się rejestruję tylko po to aby wziąć w nim udział.Po konkursie osoby zapominają o forum.Przykład? Proszę bardzo osoba która ostatnio wygrała Motorole Milestone czyli AgataSc spędziła na forum 22 min i napisała (teraz uwaga) 5 postów!!!!!!!!!! Szokująca liczba! Ostatnio była aktywna 31.12.2010 czyli pewnie nawet nie wie ,że wygrała taki telefon. Jaki jest tego sens?? Jest wiele osób które naprawdę zasłużyły sobie na taką nagrodę i moim zdaniem konkursy powinny być właśnie dla nich. Limit postów na pewno pomoże. Ja proponuję aby limit postów wynosił 100 albo i więcej. Zastanówcie się nad tym!! Na pewno jest wiele osób które myślą podobnie jak ja. Pozdrawiam[/quote]

  A dlaczego niby nowe osoby, ktore świeżo zainteresowaly się androidem i czytaja forum a nie nabijaj posty, nie mogłyby mieć okazji do wygrania czegos? to moze wyrzucimy tez z losowania wszystkich, ktorych nick zaczyna się na litere a?? proszę cię, przeciez twoje rozumowanie jest smieszne.[/quote]
  W takim razie trzeba patrzeć na ilość postów i na czas spędzony na forum. Jest naprawdę wiele osób które bezinteresownie robią coś dla forum. Widzę że ty może nie jesteś aktywnym użytkownikiem ale przeglądasz forum i portal i w mimo że nie masz wystarczającej ilości postów ja bym Cię dopuścił.Ale sam widzisz osoba która wygrała spędziła tylko 22 min na forum. Uważasz że zasłużyła na nagrodę?? Pomyśl teraz o tych osobach które się angażują w życie forum. AgataSc zarejestrowała się na forum tylko dla konkursu, chwile po tym zapomniała że w ogóle taka strona istnieje.

 • shprica

  [quote name=”akpol1186″]Mam jedną uwagę co do zasad konkursów. Moim zdaniem trzeba ustalić minimalną granicę postów. Wydaję mi się że jak jest robiony konkurs to wiele ludzi się rejestruję tylko po to aby wziąć w nim udział.Po konkursie osoby zapominają o forum.Przykład? Proszę bardzo osoba która ostatnio wygrała Motorole Milestone czyli AgataSc spędziła na forum 22 min i napisała (teraz uwaga) 5 postów!!!!!!!!!! Szokująca liczba! Ostatnio była aktywna 31.12.2010 czyli pewnie nawet nie wie ,że wygrała taki telefon. Jaki jest tego sens?? Jest wiele osób które naprawdę zasłużyły sobie na taką nagrodę i moim zdaniem konkursy powinny być właśnie dla nich. Limit postów na pewno pomoże. Ja proponuję aby limit postów wynosił 100 albo i więcej. Zastanówcie się nad tym!! Na pewno jest wiele osób które myślą podobnie jak ja. Pozdrawiam[/quote]

  A dlaczego niby nowe osoby, ktore świeżo zainteresowaly się androidem i czytaja forum a nie nabijaj posty, nie mogłyby mieć okazji do wygrania czegos? to moze wyrzucimy tez z losowania wszystkich, ktorych nick zaczyna się na litere a?? proszę cię, przeciez twoje rozumowanie jest smieszne.

 • akpol1186

  Mam jedną uwagę co do zasad konkursów. Moim zdaniem trzeba ustalić minimalną granicę postów. Wydaję mi się że jak jest robiony konkurs to wiele ludzi się rejestruję tylko po to aby wziąć w nim udział.Po konkursie osoby zapominają o forum.Przykład? Proszę bardzo osoba która ostatnio wygrała Motorole Milestone czyli AgataSc spędziła na forum 22 min i napisała (teraz uwaga) 5 postów!!!!!!!!!! Szokująca liczba! Ostatnio była aktywna 31.12.2010 czyli pewnie nawet nie wie ,że wygrała taki telefon. Jaki jest tego sens?? Jest wiele osób które naprawdę zasłużyły sobie na taką nagrodę i moim zdaniem konkursy powinny być właśnie dla nich. Limit postów na pewno pomoże. Ja proponuję aby limit postów wynosił 100 albo i więcej. Zastanówcie się nad tym!! Na pewno jest wiele osób które myślą podobnie jak ja. Pozdrawiam

 • Gość

  Jako redaktor innego portalu internetowego podpowiem redakcji, że na targach będziecie mieli legitymacje prasowe (lub powinniście sobie takie zorganizować) co za tym idzie, będziecie mieć centrum prasowe do waszej dyspozycji z takim łączem internetowym że wszystko nam w full HD bez problemu wyślecie na youtuba :)) Pozdrawiam. (odwiedźcie Camp Nou)

 • szym1246

  tak trzymać a ja bym bardzo chętnie kupił koszulkę z andkiem
  a i dużą uwagę zwróćcie na galaxys2 i tab2 – zobaczymy czy zabiją apple ;D

 • Gość

  [quote name=”sindr0me”][quote name=”Merek”]Ja bym prosił na początek zmian zdjąć tą warstwę z flashem, ktora się ładuje po wejściu na stronę. Jak ktos nie ma flasha, ładuje się sama warstwa bez wyłącznika i mozliwości skutecznego zablokowania (przynajmniej w operze).[/quote]

  Popieram, to strasznie denerwuje. Poza tym jak się komuś wyświetla na każdej podstronie nachalny film(idiotyczny zresztą), to się zrazi zarówno do reklamowanego produktu jak i waszego portalu.[/quote]

  Dziwne, u mnie na operze działa zamykanie. A reklama? Chm, poziom reklamy to insza inszość. Ja już się uodporniłem.

 • Gość

  GARTULACJE!!!! to tak na początek.
  I cóż, tu dodać. Stworzyliście żywy portal, tzn jesteście z nami, reagujecie na nasze sugestie. jednym słowem nie czujemy się olewani, a to jest bezcenne. 😀 powodzenia, ja jestem z wami.

 • Gość

  To ja proponuję zacząć wypełniać nasze oczekiwania od przyjrzenia się moderatorom z działu SGS. Cała ich praca ogranicza się do grożenia, opieprzania, zamykania rozmów. Najbardziej karykaturalne zachowanie wykazał niejaki Piyoter, wyrzucając temat z pomocną treścią dla początkujących. Ograniczył swoje myślenie do siebie. Pozdrawiam.

 • sindr0me

  [quote name=”Merek”]Ja bym prosił na początek zmian zdjąć tą warstwę z flashem, ktora się ładuje po wejściu na stronę. Jak ktos nie ma flasha, ładuje się sama warstwa bez wyłącznika i mozliwości skutecznego zablokowania (przynajmniej w operze).[/quote]

  Popieram, to strasznie denerwuje. Poza tym jak się komuś wyświetla na każdej podstronie nachalny film(idiotyczny zresztą), to się zrazi zarówno do reklamowanego produktu jak i waszego portalu.

 • Gość

  Wzrost cen importów jest związany, że chińczycy obchodzą teraz nowy rok i firmy co roku stają. Tak z mojej strony informacyjnie 🙂

 • uikol

  Może mnie coś ominęło, ale jakie plany ze sklepem? Bo z tego co kojarzę, to mieliście wprowadzić sprzedaż przez internet rzeczy związanych z robotem? 🙂
  A wynik taki dobry, bo tu jest po prostu to czego się szuka i czego się potrzebuje. 🙂

 • rammiro

  [b]Jeszcze zapomnieliśmy o jednym ważnym aspekcie.
  Z tej okazji, że na MWC będziemy mieli niezły sprzęt do kręcenia wideo. Przydało by nam się jakieś intro 5-10 sekundowe na początek każdego filmu.
  Nie chcemy tego zlecać żadnej firmie – wiemy, że najlepiej zrobią to pasjonaci. Tak więc zapraszamy do działania osoby znające się na animacji i filmach.[/b] Fajne projekty będziemy odpowiednio nagradzali 🙂 Proszę w tej sprawie o kontakt na jakub (małpa) android.com.pl

 • Gość

  Ja bym prosił na początek zmian zdjąć tą warstwę z flashem, ktora się ładuje po wejściu na stronę. Jak ktos nie ma flasha, ładuje się sama warstwa bez wyłącznika i mozliwości skutecznego zablokowania (przynajmniej w operze).

 • czujny

  Dziękujemy 🙂

 • fyms

  No i możecie poprawić przyciski w waszym programie na Androida by przełączało się lepiej , wszystkim 😀

 • rayearth

  Nie ma się co dziwić. Android to temat rzeka, który raczej będzie się rozwijał, popularyzował i przynosił dużą kasę, zatem trzeba się rozwijać razem z nim 🙂

  Boję się tylko o te zmiany kosmetyczne… Lepsze bywa czasem wrogiem dobrego 😉

 • rammiro

  [quote name=”FISHBONE89″]Ja bym prosił aby podczas tych targów w Barcelonie zwrócić szczególną uwagę na nowe telefony Sony Ericsson Xperia. Chodzi mi głównie o nowe modele Mini i Mini Pro. Już nie mogę się doczekać ;-)[/quote]
  OK, 13-go lutego chyba o 18:00 mają konferencje, później zaraz ma Samsung to napiszemy jak zdążymy 😉 Koło 15:00 powinniśmy być w Barcelonie.

 • lew487

  tak trzymać 🙂

 • fishbone89

  Ja bym prosił aby podczas tych targów w Barcelonie zwrócić szczególną uwagę na nowe telefony Sony Ericsson Xperia. Chodzi mi głównie o nowe modele Mini i Mini Pro. Już nie mogę się doczekać 😉

 • Gość

  Gratuluje, oby tak dalej : ) …

 • Gość

  [b]I tak trzymać. Jak dla mnie najlepszy wortal tego typu.Pozdrawiam i życzę samych sukcesów. [/b]