Nowe statystyki Androida: Jelly Bean zbliża się do osiągnięcia połowy rynku

Newsy

platform-versions-sept13

Google regularnie publikuje statystyki, prezentujące aktualny rozkład poszczególnych wersji Androida w ramach całej platformy. Mogą być one szczególnie przydatne dla deweloperów, przygotowujących swoje aplikacje pod konkretne odmiany systemu, dają nam też przy tym ogólne pojęcie o sytuacji na rynku. Przypomnijmy, że od jakiegoś czasu do statystyk są wliczane jedynie urządzenia aktywnie korzystające ze Sklepu Play.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

W ostatnim miesiącu nie doszło do szczególnej rewolucji w statystykach platformy, które utrzymują swój stały trend. Uwagę zwraca fakt, że wersja Jelly Bean stanowi już niemalże połowę wszystkich edycji Androida na rynku. Co prawda są tutaj skumulowane wersje 4.1, 4.2 a także 4.3, a najpopularniejszy jest najstarszy z tej trójki Android 4.1. W przededniu premiery KitKata stopień spopularyzowania najnowszego wydania, czyli 4.3 Jelly Bean prezentuje się dość licho, na poziomie 1,5%. Sytuacja ta powinna się niebawem zmienić, gdyż zarówno HTC, jak i Samsung mają zamiar w nadchodzącym czasie wypuścić aktualizację dla swoich flagowych urządzeń.

 

źródło: androidcentral.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x