sony zx1 1

System Android może zostać wykorzystany do przeróżnych celów. Najpopularniejszym jest oczywiście telefonia komórkowa, czyli smartfony. Jednak przez 5 lat pojawiło się jeszcze jedno interesujące rozwiązanie, które niestety nie cieszy się ogromną popularnością.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

sony zx1 2

Mowa jest oczywiście o zaawansowanych odtwarzaczach muzycznych, których głównym konkurentem jest iPod Touch. Sony podczas targów IFA zapowiedziało nową rodzinę F-Series, która miałaby zmierzyć się właśnie z produktem Apple. Jednak dzisiaj Japończycy przedstawili najnowsze urządzenie ZX1, które celuje do audiofilów i wszelkich maniaków dźwięku.

sony zx1 3

Odtwarzacz pracuje na systemie Android 4.1, który jest wyświetlany na 4-calowym wyświetlaczu prezentując obraz w rozdzielczości 854×480. Nie zabrakło również dwurdzeniowego procesora. Najważniejszy jednak parametr w tego typu urządzeniach to wbudowana pamięć, która w tym modelu może osiągnąć nawet 128GB. Równie ważna jest jakość dźwięku, która w ZX1 stoi na wysokim poziomie – odtwarzacz korzysta z zaawansowanego cyfrowego wzmacniacza dźwięku mogącego obsłużyć najbardziej wymagające słuchawki.

sony zx1 4

Na koniec pozostała cena, czyli tytułowe 2400zł. To bardzo dużo jak na odtwarzacz muzyki, ale ta klasa dźwięku swoje kosztuje i do tego wypadałoby doliczyć kolejne kilkaset złotych na porządne słuchawki.

 

źródło: Android Beat

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.