Sony Android Pie

Sony Xperia XZ1 i XZ Premium z Android Pie — nie do końca zgodnie z planem

1 minuta czytania
Komentarze

Sony niecały miesiąc temu ujawniło, kiedy dokładnie Android Pie pojawi się na Xperiach. Japończycy w tym roku nie zachwycają tak dobrym tempem, jak w zeszłym roku, ale wciąż nie możemy narzekać. Jeśli chodzi o tempo aktualizacji smartfonów Sony, to… jest ono przeciętne. Są lepsi i gorsi, więc przejdźmy do rzeczy. Dzisiaj rodzina Xperia XZ1 i Xperia XZ Premium może pochwalić się Android Pie — nieco później, niż zakładano.

Sony Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact i Xperia XZ Premium dostają Android Pie

sony xperia xz3 android pie aktualizacja

Jak w tytule, użytkownicy Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact i Xperia XZ Premium mogą już sprawdzać, czy nie pojawiła się aktualizacja do Android Pie. W przypadku aktualizacji Sony, posiadacze japońskich modeli mogą liczyć nie tylko na zmiany od Google. Firma zadbała o nowy interfejs aparatu, wsparcie dla slow-motion (FullHD, 960 FPS) oraz przetwarzanie obrazu w HDR. Na deser pojawiają się październikowe poprawki bezpieczeństwa. W zamian zabraknie wsparcia dla gestów. Tradycyjnie przypominam, że nie wszyscy od razu otrzymają nowe oprogramowanie — szczególnie dotyczy to urządzeń kupionych u operatorów.

Zobacz też: Aparat z Androidem w nowym wydaniu!

Jednak wróćmy do wspomnianego w pierwszym akapicie terminarza. Według japońskich planów omawiane urządzenia miały otrzymać Android Pie 26 października. Kolejna w kolejce jest Xperia XZ2 Premium, która ma otrzymać nowe oprogramowanie… 7 listopada. Patrząc na obecne opóźnienia, termin zapewne został przesunięty na grudzień.

Źródło: Xperia Blog

Motyw