Sony Android Pie

Sony Xperia XZ1 i XZ Premium z Android Pie — nie do końca zgodnie z planem

Newsy

Sony niecały miesiąc temu ujawniło, kiedy dokładnie Android Pie pojawi się na Xperiach. Japończycy w tym roku nie zachwycają tak dobrym tempem, jak w zeszłym roku, ale wciąż nie możemy narzekać. Jeśli chodzi o tempo aktualizacji smartfonów Sony, to… jest ono przeciętne. Są lepsi i gorsi, więc przejdźmy do rzeczy. Dzisiaj rodzina Xperia XZ1 i Xperia XZ Premium może pochwalić się Android Pie — nieco później, niż zakładano.

Sony Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact i Xperia XZ Premium dostają Android Pie

sony xperia xz3 android pie aktualizacja

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Jak w tytule, użytkownicy Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact i Xperia XZ Premium mogą już sprawdzać, czy nie pojawiła się aktualizacja do Android Pie. W przypadku aktualizacji Sony, posiadacze japońskich modeli mogą liczyć nie tylko na zmiany od Google. Firma zadbała o nowy interfejs aparatu, wsparcie dla slow-motion (FullHD, 960 FPS) oraz przetwarzanie obrazu w HDR. Na deser pojawiają się październikowe poprawki bezpieczeństwa. W zamian zabraknie wsparcia dla gestów. Tradycyjnie przypominam, że nie wszyscy od razu otrzymają nowe oprogramowanie — szczególnie dotyczy to urządzeń kupionych u operatorów.

Zobacz też: Aparat z Androidem w nowym wydaniu!

Jednak wróćmy do wspomnianego w pierwszym akapicie terminarza. Według japońskich planów omawiane urządzenia miały otrzymać Android Pie 26 października. Kolejna w kolejce jest Xperia XZ2 Premium, która ma otrzymać nowe oprogramowanie… 7 listopada. Patrząc na obecne opóźnienia, termin zapewne został przesunięty na grudzień.

 

Źródło: Xperia Blog


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x