Sony Xperia XZ1 i XZ Premium z Android Pie — nie do końca zgodnie z planem

Łukasz Pająk Newsy 2018-11-10

Sony niecały miesiąc temu ujawniło, kiedy dokładnie Android Pie pojawi się na Xperiach. Japończycy w tym roku nie zachwycają tak dobrym tempem, jak w zeszłym roku, ale wciąż nie możemy narzekać. Jeśli chodzi o tempo aktualizacji smartfonów Sony, to… jest ono przeciętne. Są lepsi i gorsi, więc przejdźmy do rzeczy. Dzisiaj rodzina Xperia XZ1 i Xperia XZ Premium może pochwalić się Android Pie — nieco później, niż zakładano.

Sony Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact i Xperia XZ Premium dostają Android Pie

sony xperia xz3 android pie aktualizacja

Jak w tytule, użytkownicy Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact i Xperia XZ Premium mogą już sprawdzać, czy nie pojawiła się aktualizacja do Android Pie. W przypadku aktualizacji Sony, posiadacze japońskich modeli mogą liczyć nie tylko na zmiany od Google. Firma zadbała o nowy interfejs aparatu, wsparcie dla slow-motion (FullHD, 960 FPS) oraz przetwarzanie obrazu w HDR. Na deser pojawiają się październikowe poprawki bezpieczeństwa. W zamian zabraknie wsparcia dla gestów. Tradycyjnie przypominam, że nie wszyscy od razu otrzymają nowe oprogramowanie — szczególnie dotyczy to urządzeń kupionych u operatorów.

Zobacz też: Aparat z Androidem w nowym wydaniu!

Jednak wróćmy do wspomnianego w pierwszym akapicie terminarza. Według japońskich planów omawiane urządzenia miały otrzymać Android Pie 26 października. Kolejna w kolejce jest Xperia XZ2 Premium, która ma otrzymać nowe oprogramowanie… 7 listopada. Patrząc na obecne opóźnienia, termin zapewne został przesunięty na grudzień.

Źródło: Xperia Blog • Aktualizacja prawdopodobnie nic nie wniesie do sony a znając ich ruchy z autopsji prawdopodobnie coś jeszcze popsują. Ja padłem ofiarą sony i radzę wszystkim trzymać się jak najdalej od tego czegoś.

 • Norbert Czajkowski

  a sony xz? ;>

 • Paweł Bartosiński

  Android Pie ma problemy z bateria i przecieki pamięci. Miesiąc obsuwy ma niby być. Sony i tak najszybciej ze wszystkich udostępnia update. Miesiąc zwłoki to tyle co nic.

 • Gość

  Tempo aktualizacji u Sony przeciętne? A który producent oprócz Sony (nie licząc Google) wypuścił dotychczas Androida 9 na zeszłoroczne smartfony? W dodatku Xperia XZ2 dostała Pie 12 października.

  • Łukasz Pająk

   Essential, pierwszego dnia ;).

   • Gość

    Może tu jest wyjątek 😉 Lecz biorąc pod uwagę to, że wydali tylko jeden model smartfona, notabene bardzo niszowy, to nie mieli dużo do roboty.

 • stark2991

  Właśnie dlatego większość producentów nie podaje terminów. Po co sobie robić kłopot i się potem tłumaczyć z opóźnienia?x