Jednym z głównych sukcesów targów CES było zaprezentowanie na nich smartfonów i tabletów korzystających z dwurdzeniowego procesora Tegra 2. Nvidia, czyli producent owego układu idzie za ciosem i już niedługo, bo w pierwszym kwartale tego roku ma otworzyć „TegraZone”, czyli specjalny sklep z grami, które będą wykorzystywać potencjał dwóch rdzeni. 

W ten sposób producenci wymagających gier ominą śmieszne limity wagi pliku, z którymi spotykają się w Android Market. Nie wiemy jednak, czy otwarcie nowego sklepu nie wpłynie negatywnie na ceny gier. Google już teraz pobiera 30% prowizji za umieszczenie aplikacji w Android Market, czy cena prowizji za umieszczenie produktu w TegraZone nie będzie jeszcze wyższa – tego nie wiadomo.

Jak na razie musimy być dobrej myśli i poczekać kilka(naście) tygodni do uruchomienia nowego sklepu. Podobno już na starcie TegraZone ma oferować od 5-ciu do 10-ciu tytułów wykorzystujących potencjał dwóch rdzeni. Miejmy nadzieję, że do czasu uruchomienia nowego sklepu w Polsce pojawią się dwurdzeniowe smarfony z Androidem. 
źródło: phandroid.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz