ios 12.1.2

Apple wydało książkę tłumaczącą nowości w iOS 12.1 – śmiać się czy zazdrościć?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, że kolejne, istotne wydania dużych systemów operacyjnych nie przynoszą zbyt wielu nowości. Jakby nie patrzeć, wiele dzieje się „pod maską”, choć ewolucje ewidentnie zbladły. Z jednej strony może się wydawać, że zmierzamy do „ideału”, ale to nie jest prawda. Wystarczy spojrzeć na prośby użytkowników o dodanie X i Y. W przypadku Androida od razu na myśl przychodzą mi motywy, których w czystym systemie próżno szukać. Dlatego też aktualizacje zdają się tracić na znaczeniu. Apple postanowiło inaczej podejść do tematu i napisało książkę o iOS 12.1, w której przedstawia i tłumaczy nowości w tym systemie.

Apple i książka o nowościach w iOS 12.1 – jak ją odbierać?

apple ios 12

Nie mam zamiaru recenzować samej pozycji, choć niewątpliwie jest ona dobrze oceniana. Głównie ze względu na podejście do tematu w sposób możliwie najprostszy. Wszystko po to, aby najmniej obyci z technologią byli w stanie zrozumieć, co tak naprawdę się zmieniło. Jednak nietrudno też spotkać się z opinią, że Apple musiało napisać książkę, aby użytkownicy zauważyli jakiekolwiek nowości. O czym opowiada omawiany przewodnik? Między innymi o tym, że teraz można prowadzić rozmowy grupowe na FaceTime z maksymalnie 32 użytkownikami. Do tego dołóżmy możliwość regulowania głębi ostrości „na żywo” w najnowszych iPhone’ach i inne nowości, a pojawia się 400 stron lektury.

Zobacz też: Przegląd aplikacji do informowania o stanie jakości powietrza.

Czy podobne książki powinny pojawiać się dla Androida? Choć niestety trzeba dodać, że w przypadku tego systemu mówilibyśmy bardziej o fantastyce, której wiele osób zapewne nie doczeka na obecnym urządzeniu. Niemniej zainteresowani tytułem odnoszącym się do iOS 12.1 mogą pobrać wydanie z iTunes. Co ciekawe, za darmo — taki żart na koniec.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy