Seagate zapowiedział twardy dysk o pojemności 500GB dla tabletów z Androidem!

2 minuty czytania
Komentarze

seagate ultra mobile hdd grubość
Problem z brakiem pojemności na wewnętrznej pamięci urządzenia mobilnego dotknął już chyba każdego. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zakup karty pamięci jeżeli dany produkt został wyposażony w odpowiedni slot, ale i to może okazać się niewystarczające.

Wychodząc na przeciw temu problemowi, Seagate zapowiedział prawdziwy twardy dysk magnetyczny o rozmiarze 2,5-cala i grubości 5mm dla tabletów. Niektórym te wymiary mogą wydać się znajome. Nie dziwne, gdyż jest to nowa pamięć typu HDD z laptopów, która może pomieścić 500GB danych.  W finalnej wersji, dedykowanej tabletom z Androidem, oprogramowanie dysku pozwoli na zwiększenie tolerancji na wstrząsy, a także zmniejszy zużycie energii.

seagate ultra mobile hdd

Więcej szczegółowych danych pamięci Seagate Ultra Mobile HDD pozwala wprowadzić tablety na wyższy poziom w stosunku do smartfonów:

  • interfejs: SATA 6Gb/s;
  • pamięć Cache: 16MB;
  • prędkość dysku: 5400 obrotów na minutę;
  • maksymalny transfer: 600MB/s;
  • waga: 93g.

Niestety, ale nie wiemy kiedy pojawią się pierwsze urządzenia wyposażone w ten dysk amerykańskiej korporacji. Producent nie ujawnił również żadnych informacji o cenie tego typu rozwiązania.

Wiele osób ma do czynienia z takimi dyskami w laptopach – w tym ja – toteż od razu pojawia się pytanie o hałas generowany przez twarde dyski, który nie jest obecnie znany posiadaczom tabletów.

Czy to na pewno dobre rozwiązanie? Być może pamięć wirtualna, tzw. „chmury”, zasługuje na większa uwagę niż fizyczne dyski twarde. Kolejna wątpliwość pojawia się jeżeli spojrzymy na obecne tablety, które oferują do 64GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSDXC o kolejne 128GB. W sumie mamy prawie 200GB danych – czy to mało?

źródło: Engadget

Motyw