Seagate zapowiedział twardy dysk o pojemności 500GB dla tabletów z Androidem!

Newsy

seagate ultra mobile hdd grubość
Problem z brakiem pojemności na wewnętrznej pamięci urządzenia mobilnego dotknął już chyba każdego. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zakup karty pamięci jeżeli dany produkt został wyposażony w odpowiedni slot, ale i to może okazać się niewystarczające.

Wychodząc na przeciw temu problemowi, Seagate zapowiedział prawdziwy twardy dysk magnetyczny o rozmiarze 2,5-cala i grubości 5mm dla tabletów. Niektórym te wymiary mogą wydać się znajome. Nie dziwne, gdyż jest to nowa pamięć typu HDD z laptopów, która może pomieścić 500GB danych.  W finalnej wersji, dedykowanej tabletom z Androidem, oprogramowanie dysku pozwoli na zwiększenie tolerancji na wstrząsy, a także zmniejszy zużycie energii.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

seagate ultra mobile hdd

Więcej szczegółowych danych pamięci Seagate Ultra Mobile HDD pozwala wprowadzić tablety na wyższy poziom w stosunku do smartfonów:

  • interfejs: SATA 6Gb/s;
  • pamięć Cache: 16MB;
  • prędkość dysku: 5400 obrotów na minutę;
  • maksymalny transfer: 600MB/s;
  • waga: 93g.

Niestety, ale nie wiemy kiedy pojawią się pierwsze urządzenia wyposażone w ten dysk amerykańskiej korporacji. Producent nie ujawnił również żadnych informacji o cenie tego typu rozwiązania.

Wiele osób ma do czynienia z takimi dyskami w laptopach – w tym ja – toteż od razu pojawia się pytanie o hałas generowany przez twarde dyski, który nie jest obecnie znany posiadaczom tabletów.

Czy to na pewno dobre rozwiązanie? Być może pamięć wirtualna, tzw. „chmury”, zasługuje na większa uwagę niż fizyczne dyski twarde. Kolejna wątpliwość pojawia się jeżeli spojrzymy na obecne tablety, które oferują do 64GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSDXC o kolejne 128GB. W sumie mamy prawie 200GB danych – czy to mało?

 

źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x