Fortnite wciąż bije rekordy popularności. Niektórzy mówią, że gra już upada, ale statystyki wydają się tego nie potwierdzać. Dotychczas aby zagrać w Fortnite na smartfonie z Androidem trzeba było posiadać smartfon Samsunga lub zaproszenie do gry. Dziś obie te rzeczy są już niepotrzebne, bo beta Fortnite stała się dostępna dla wszystkich.

Fortnite dostępne dla wszystkich

Jeśli lubisz Fortnite i masz smartfon z Androidem, to nic nie stoi na przeszkodzie (no, może poza zbyt słabym urządzeniem), by w niego zagrać. Z powodu decysji Epic Games, gry nie ściągniemy bezpośrednio z Google Play – trzeba to zrobić wchodząc na stronę producenta – Fortnite.com/android. Oto wymagania, które musi spełnić Twój smartfon, żeby odpalić na nim Fortnite:

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]
  • System operacyjny: zalecany Android 8.0 lub nowszy, 64 bit
  • Pamięć ram: zalecane 4GB lub więcej
  • GPU: Adreno 530 lub lepsze, Mali-G71 MP20, Mali-G72 MP12 lub lepsze

Zobacz także: Samsung Galaxy A9 zaprezentowany – pierwszy telefon z poczwórnym aparatem

Sądząc po podanych wyżej wymaganiach, większość smartfonów już ze średniej półki powinno sobie bez większego problemu poradzić z tytułową grą. A Wy zagrywacie się w Fortnite? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: phonearena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.