ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowe tanie Alcatele z serii One Touch Pop: C1, C3, C5 i C7

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
alcatel one touch pop c-series

Alcatel zaczął się naprawdę rozkręcać. W ciągu ostatnich kilku dni poznaliśmy wiele nowych urządzeń korporacji za sprawą targów IFA. Teraz marka postanowiła przedstawić cztery tanie słuchawki pracujące pod kontrolą Androida 4.2

Skoro znamy już system, który będzie zarządzał nowymi smartfonami, przejdźmy do ich prezentacji. Celują one w osoby mniej wymagające w zamian za małe pieniądze.

alcatel one touch pop c7

Zacznijmy od modelu postawionego najwyżej w hierarchii, a więc One Touch Pop C7. Charakteryzuje się on największym 5-calowym wyświetlaczem (854×480) i czterordzeniowym procesorem taktowanym częstotliwością 1,3GHz. Aparat tradycyjny – 5MPx z możliwością nagrywania w rozdzielczości 720p. Z przodu znalazło się miejsce na kamerkę VGA. Ogniwo zasilające urządzenie posiada 2000mAh.

alcatel one touch pop c5

Drugim modelem w kolejce jest słuchawka C5, który różni się w stosunku do C7 mniejszym 4,5-calowym wyświetlaczem przedstawiający taką samą ilość punktów i zmniejszeniem liczby rdzeni do dwóch – prędkość pozostała ta sama. W kwestii aparatów różnic nie ma, ale bateria również została nieco zmniejszona do 1800mAh. W przypadku tego modelu pojawiła się jeszcze informacja o wbudowanej pamięci dla użytkownika, która wynosi 4GB z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD (do 32GB).

alcatel one touch pop c3

Dalej mamy One Touch Pop C3 z identycznym układem, co C5, ale znowu z mniejszym wyświetlaczem: 4 cale i rozdzielczość WVGA (800×480). W tym wypadku liczba pikseli w aparacie uległa zredukowaniu do 3,2MPx. Przednia kamerka nadal na miejscu. Nie zabrakło też wsparcia dla Bluetootha 4.0 jednak bateria została już mocno ograniczona do 1300mAh.

alcatel one touch pop c1

Na koniec został nam najmniejszy model C1 z 3,5-calowym ekranem wyświetlającym obraz w HVGA (480×320). W tym przypadku dalej mamy do czynienia z dwurdzeniowym procesorem, ale ograniczonym do taktowania rdzenia wynoszącego 1GHz. Zdjęcia zrobione tym urządzeniem osiągną jedynie rozdzielczość 2MPx. Bateria z kolei ma pojemność identyczną jak nieco większy brat – 1300mAh.

Decydując się na zakup poszczególnych słuchawek będziecie musieli poczekać do:

  • C1 i C3: października;
  • C5: listopada;
  • C7: grudnia;

Ceny nie zostały jeszcze przedstawione, ale patrząc na możliwości tych smartfonów to nie powinny być zbyt wygórowane. Cała czwórka tym samym uruchomiła nową linie tanich słuchawek C-Series z rodziny One Touch.

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy