android-nokia
Ciekawe ilu z naszych czytelników mając w rękach lub widząc Nokię Lumię pomyślało sobie: „chętnie przygarnąłbym/przygarnęłabym taki telefon, ale przydałby się Android”. I o ile teraz, po ostatniej transakcji Microsoftu, przez jakiś czas na rynku o takim sprzęcie będziemy mogli dalej tylko marzyć, o tyle coś „podobnego” może pojawić się już w przeciągu roku. Mowa tutaj o nowym projekcie Thomasa Zilliacusa, byłego pracownika Nokii.

Po 15 latach spędzonych w firmie Thomas postanowił, po ostatnich zmianach w Nokii, stworzyć nową markę i ściągnąć tam większość obecnych pracowników fińskiej firmy. Nowe telefony mają nosić nazwę Newkia i można podejrzewać, że będzie to sprzęt podobny do obecnych urządzeń z serii Lumia. Największą zmianą ma być fakt, że nowe smartfony będą oparte na Androidzie.

Thomas-Zilliacus-645x362

Thomas Zilliacus na pewno zdaje sobie sprawę, że takie przedsięwzięcie jest sporym wyzwaniem – jeśli jednak połączą naprawdę ciekawy wygląd znany z ostatnich urządzeń Nokii, utrzymają solidność którą od zawsze się charakteryzowały oraz dodadzą do tego Androida czyli dużo bardziej popularny system niż Windows Phone, to może wyjść ciekawe połączenie.

Szczerze martwi mnie jedynie mało chwytliwa nazwa – ale jakoś nic lepszego nie przychodzi mi do głowy. Może NDroid? Macie jakieś propozycje?

źródło: androidauthority.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Gadzina

Student WSB-NLU w Nowym Sączu. Zafascynowany sportem, esportem i rynkiem mobilnym. Poza tym wielki fan thrillerów i S-F.