ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
UE porozumienie w sprawie DMA

Komuna powraca? ACTA2 przegłosowane!

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Tyle mówiono już o ACTA 2, że chyba każdy już o tym słyszał. W sieci zebrano nawet ponad milion podpisów przeciwko kontrowersyjnej dyrektywie, jednak nawet to nic nie zmieniło. ACTA 2 oficjalnie wchodzi życie.

ACTA 2 przegłosowane

Stało się. Dziś, w środę, 12 września 2018, Parlament Europejski poparł projekt dyrektywy o prawie autorskim w sieci (w składzie m.in. artykuł 11 i 13), co na dobrą sprawę oznacza koniec internetu, jaki znamy. Za wprowadzeniem ACTA 2 głosowało 438 europosłów, 226 było przeciw, a 39 wstrzymało się od głosu. Jak widać, różnica jest ogromna. Nawet liczne protesty i petycje nic nie dały.

Zobacz także: Nokia z możliwością odblokowania bootloadera? Podpisz petycję!

W Polsce za poparciem dyrektywy rodem z komunizmu opowiedzieli się członkowie Platformy Obywatelskiej. W internecie wrze, a internauci ochoczo wyrażają swoje sprzeciwy. Dziś o 18 odbędzie się nawet protest przed biurem PO – serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału. Więcej dowiecie się z wydarzenia na Facebooku.

W skrócie: ACTA2 wprowadzi cenzurę internetu. Treści będą musiały być filtrowane pod kątem łamania praw autorskich jeszcze zanim wylądują na jakimkolwiek portalu. Zginą memy, remiksy, parodie, a przede wszystkim wolność słowa. Nie można oczywiście zapomnieć o tzw. „podatku od linków”.

Brak słów.

Sprawdź najnowsze wpisy