Komuna powraca? ACTA2 przegłosowane!

Kacper Kościański Newsy 2018-09-12

Tyle mówiono już o ACTA 2, że chyba każdy już o tym słyszał. W sieci zebrano nawet ponad milion podpisów przeciwko kontrowersyjnej dyrektywie, jednak nawet to nic nie zmieniło. ACTA 2 oficjalnie wchodzi życie.

ACTA 2 przegłosowane

Stało się. Dziś, w środę, 12 września 2018, Parlament Europejski poparł projekt dyrektywy o prawie autorskim w sieci (w składzie m.in. artykuł 11 i 13), co na dobrą sprawę oznacza koniec internetu, jaki znamy. Za wprowadzeniem ACTA 2 głosowało 438 europosłów, 226 było przeciw, a 39 wstrzymało się od głosu. Jak widać, różnica jest ogromna. Nawet liczne protesty i petycje nic nie dały.

Zobacz także: Nokia z możliwością odblokowania bootloadera? Podpisz petycję!

W Polsce za poparciem dyrektywy rodem z komunizmu opowiedzieli się członkowie Platformy Obywatelskiej. W internecie wrze, a internauci ochoczo wyrażają swoje sprzeciwy. Dziś o 18 odbędzie się nawet protest przed biurem PO – serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału. Więcej dowiecie się z wydarzenia na Facebooku.

W skrócie: ACTA2 wprowadzi cenzurę internetu. Treści będą musiały być filtrowane pod kątem łamania praw autorskich jeszcze zanim wylądują na jakimkolwiek portalu. Zginą memy, remiksy, parodie, a przede wszystkim wolność słowa. Nie można oczywiście zapomnieć o tzw. „podatku od linków”.

Brak słów. • Szamajama_Okutasi

  A czego wy wymagacie od organizacji zwanej UE, w której nad wejściem do budynku parlamentu widnieje nazwisko włoskiego komunisty Altiero Spinelliego, który był także członkiem komisji europejskiej i organizacji, która uroczyście czci rocznice urodzin Karola Marksa? To już tylko kwestia czasu aż UE zamieni się w to samo czym był Związek Radziecki, po to ona właśnie powstała.

 • Damian Kusak

  Ja rozumiem ze prawa autorskie i takie tam powinny byc przestrzegane i w tym zakresie jestem na TAK:) ale kto bedzie ocenial i w jakim zakresie ocenial tzw”wlasciwe tresci” czy bedzie to sie odbywalo jak dzis na fejsbooku czy jutubue:)? bo jesli tak to bedzie zwykla cenzura tj „poprawnosc polityczna” .

 • kamilek2424

  Autorze, sprawdziłeś u źródła o co dokładnie chodzi, czy tak tylko zasłyszałeś że będzie wielka cenzura, koniec internetu? Brak słów, ale na takiego „redaktora”.

 • Donald

  Od dziś PO jest dla mnie w 100% partią kochającą cenzurę i będącą za cenzurą.

 • Donald

  Europosłowie z Platformy Obywatelskiej zagłosowali za ACTA 2.0. PSL się wstrzymał od głosu, chociaż tyle że się wstrzymali a nie byli za ACTA 2.0. Prawo i Sprawiedliwość było przeciw ACTA 2.0 a jak SLD to tego nie wiem, może ktoś wie?

 • Jack Gral

  TW Michał Boni jest idealnym propagatorem na kraj „prywiślański” dyrektywy ACTA2 ‼️😀
  LEPSZEGO NIGDY NIE BYŁO ‼️ 😀

  • maxandyaf

   O przepraszam on już został zlustrowany przez Korwina, aż mu gęba spuchła. 😉 Dajmy mu kredyt zaufania. Dacie towarzysze i towarzyszki? Dacie bo nie macie nic do gadania..

  • Donald

   Dzisiaj gdy go słyszałem to tak jak bym się cofną do PRL-u za Jaruzelskiego, Kiszczaka itd..

 • Martina Neumayer
  • maxandyaf

   Zdobyłaś zgodę na publikację wizernków wodzów rewolucji od ich spadkobierców? Czy przypadkiem nie rosiewasz kłamliwych sugestii, że przywódcy eurokołchozu chca nas inwigilować za pomocą prywatnych firm? Bartosz Europejczyk melduj gdzie trzeba!

   • Martina Neumayer

    Mam prawa do łobraska 😛

    • maxandyaf

     Egzekutywa Komitetu Centralnego Unii Europejskiej d/s Zagrożonych Interesów Wiadomych Grup wzywa towarzyszkę do okazania całej kolekcji rzeczonych łobrazków wraz ze wspomnianymi poświadczeniami legalności nabycia drogą kupna lub darowizny. Niezastosowanie się do niniejszego wezwania może skutkować niemożnością oglądania Umiłowanego Wodza Kim Je Thusk’a przez jedną godzinę dziennie. ~;D

  • Donald

   To są nieśmiertelni ojcowie tych co głosowali za ACTA 2.0.

   • Martina Neumayer

    Nie, to tylko obrazeczek ze śmiechowym tekstem. Ale to taki maluśki szczegół 😉

    • Donald

     Ok, w porządku.

 • Artur Bogucki

  Niech się lud raduje, bo może zostanie zlikwidowana zmiana czasu… Żałosna ta cała UE 🙁

 • maxandyaf

  Platforma Oszustów zawsze była
  przeciw wolności wyrażania swoich poglądów a szczególnie patriotycznych. Potrafili nawet przy pomocy policji strzelać do swoich rodaków gumowymi kulami w rocznicę niepodległości. Mam nadzieję, że wreszcie młodzi ludzie zobaczą kto im realnie zagraża. Unia Europejska to projekt na wzór sowiecki, w którym banda lewaków chce za mordę trzymać wszystkich, stąd te RODO i ACTA. A komuna nie powraca tylko nigdy nie odeszła. Gdyby miała naprawdę odejść to by się skończyła rewolucją… tak jak się zaczęła. Zamienił stryjek siekierkę na kijek…

  • Whitney

   ja mam dla Ciebie tylko jedną możliwą propozycję i proponuję z niej skorzystać jak najszybciej: IDŹ SIĘ LECZYĆ człowieku, ale teraz to już tylko na nogi, bo na głowę to już stanowczo za późno!

 • st05xd

  Bzdety piszecie. Nie mam już za grosz szacunku do was.

 • Raf

  Wolność słowa jest jedną z podstaw UE, bać się mogą tylko ci, którzy przyzwyczaili się nie płacić za cudzą pracę i tyle w temacie.

  • mindla

   Naiwny jesteś i tyle w temacie.
   Nawet nie wiesz jak bardzo naiwny, obecna UE to l*e*factfo w czystej postaci żadnych zasad moralnych.
   Już dziś przy wyszukiwaniu w Google o oprawcach z UB masę linków jest usuniętych na podstawie prawa o ochronie danych, czyli nie można się dowiedzieć kim byli oprawcy czy ich rodzice.
   Na razie jednak daje się to obejść ale jak długo.

   • Raf

    Może właśnie dlatego żeby powstrzymać takich nawiedzonych jak ty. Jak tak bardzo chcę się tobie szukać to rusz tyłek idź do IPN, zgłoś się jako poszkodowany i jak potwierdzą twój status to sobie przeglądaj teczki.

    • maxandyaf

     Nie nawiedzony tylko poszukiwacz prawdy. Ty oczywiście mądralo wolisz uwierzyć w to co chce ci ktoś do łba wcisnąć „na wiarę”. I kto tu jest nawiedzony?

     • Donald

      Stawiam iż jest prawdopodobnie wyborcą polskich europosłów z Platformy Obywatelskiej którzy zagłosowali za ACTA 2.0. Nawet PSL się wstrzymał od głosu, chociaż tyle że się wstrzymali a nie byli za ACTA 2.0. Prawo i Sprawiedliwość było przeciw ACTA 2.0 a jak SLD to tego nie wiem, może ktoś wie?

    • Jack Gral

     Ooooooo i bardzo dobrze napisałeś pod koniec… trzeba się pofatygować „gdzieś” żeby uzyskać informację. W imię Wolności trzeba ograniczyć dostęp. Żeby uzyskać dostęp do informacji trzeba udowodnić że ta informacja jest KONIECZNIE potrzebna czyli… Druki… Zezwolenia… POdania… Zgody ect. i to wszystko w imię WOLNOŚCI i Demokracji Liberalnej!!!
     Za komuny było identycznie.

 • sainox

  hmm musieli by to wprowadzić na całym świecie a z tego co wiem tyczy się to europy, tak wiec źródła z innych kontynentów + VPN myślę że dadzą radę

  • maxandyaf

   Tak będzie wszędzie bo celebryci muszą mieć kasę a zamordyści osiołków ktorzy im w tym pomogą w „imię poszanowania prawa”. Nie ważne jakiego.. Posłuchasz zdania celebryty czy Kaczyńskiego?

 • Bartosz Kućmierz

  Oj sądziłem, że android.com.pl lepiej podejdzie do tematu, a nie że zacznie dalej przekazywać nierzetelne informacje i robić zamieszanie.
  Nie jest to żadne ACTA 2, bo kompletnie nie jest związane z poprzednią inicjatywą i nigdzie nie jest powiedziane, że znikną memy.
  Powtarzacie tylko wciąż to, co się zaczęło choćby na Wykopie, który zobaczył jakie zagrożenie dla portalu jakim oni są, jest projekt kontrolujący przepływ informacji i eliminujący fake-news’erów jakimi się ostatnio Wykop stał.
  Nie ma żadnego zagrożenia dla wolności słowa, demokracji czy wciskania cenzury rodem z PRL’u.
  Jest kontrolowanie źródeł informacji, ich rzetelności i pociąganie do odpowiedzialności za szkodliwe kłamstwa.

  • Mateusz Pączek

   „Jest kontrolowanie źródeł informacji, ich rzetelności i pociąganie do odpowiedzialności za szkodliwe kłamstwa.” – sam sobie odpowiedziałeś na czym polega problem. Przecież dla rządzących, wszystko co nie będzie im odpowiadać poleci za szkodliwe kłamstwa i prawda będzie tylko względna.

   • Bartosz Kućmierz

    Chciałem Ciebie uświadomić, że organy kontrolujące już istnieją i mają się dobrze. Sprawdzają i każą Wyborczą, TVP, Fakt, SE itp. za nierzetelne artykuły, informacje.
    Rządy nie mają nic do tego i mieć nie będą. Po prostu kontrola rozstanie rozszerzona o media internetowe.
    Po co to?
    Chociażby po to by nierzetelny Pan Kościański poczytał trochę dokumentów zanim walnie takiego bubla na portalu który jeszcze niedawno był szanowany.

    • maxandyaf

     Możesz albo wypadać stad i nie czytać albo zamknąć Kościańskiego za interpretację. Masz komórkę to dzwoń gdzie trzeba. Na takich jak ty komunizm się opiera. Za mordę i… tylko Gazeta Wybiórcza

     • Bartosz Kućmierz

      Tu masz rzetelny artykuł. Nie rozumiesz ani samego projektu, ani jak działa Parlament Europejski, ani co to jest interpretacja i kiedy można ją stosować.
      Walczysz jak Janusz Internetów – bez wiedzy i tylko swoim poczuciem januszyzmu.
      Zacznijcie czytać, szukać u źródeł i samemu sprawdzać, a nie ślepo wierzyć chłopakowi bez odpowiedniego wykształcenia i żadnej odpowiedzialności prawnej.

     • maxandyaf

      Ja wiem jak działa tzw. Parlament Europejski. Najpierw zatwierdza się projekt a potem wymusza jego akceptację. Tak samo było w sprawie imigrantów. Jedna baba wymyśliła sobie jak ratować swój kraj w którym rodowitym niemcom nie chce się pracować, więc wymyśliła sprowadzenie niewolników z Afryki i Bliskiego Wschodu, których otrzymywać miały kraje ościenne. Wiesz Bartoszu Europejski jak można pomóc imigrantom z Afryki? Wystarczy nie dotować własnych rolników tak aby afrykańczykom opłacało się wysyłać do Eurokołchozu własne płody rolne które mają realne ceny a nie zaniżone przez Eurokołchoz. Tak samo jest z ACTA 2. W Polsce jest prawo cytatu i nie potrzeba nam lepszego, wystarczy przestrzegać i egzekwować obowiązujące prawo. A fake-newsy powinien móc pisać kto chce. Wystarczy, że taki przeciętny Bartosz Europejski kliknie ma link rzetelnej i sprawdzonej strony.

     • Jack Gral

      Ale co ty piszesz do niego człowieku… Januszu z poldkowa… Bartosz jest Europejczykiem który lepiej wie jak powinna wyglądać wolność i demokracja w… Europie!!!

     • maxandyaf

      Masz rację. To już jest Centralny Eurokołchoźnik Prawdęwiedzący.

   • Raf

    Ale rządzący mogą przestać kłamać (wyszedł mi ładny oksymoron) jak jeden z drugim dostanie parę baniek do zapłacenia np. za milion elektrycznych samochodów do 2020r. Albo taka TVP mogłaby dostać taką karę, że już by się nigdy nie podniosła.
    Pomarzyć jeszcze można 🙄

    • Jack Gral

     Czyli… Lubisz Cenzurę… Gratuluję ‼️

    • maxandyaf

     Albo za drugą Irlandię..

     • Jack Gral

      Nie no… Co ty❓Teraz to On JUŻ jest PO dobrej stronie… PO stronie ACTA 2 ‼️
      Teraz to już dobry‼️

  • Adrian Celej

   Co za bzdury, jakie fake newsy. Cały ten projekt dotyczy opłat za linki i ograniczenia rozprzestrzenia pirackich treści na niespotykanym dotychczas poziomie. Pewnie artyści podpisywali podpisywali się pod ustawą blokującą fake newsy? Proszę nie rozpowszechniać takich bzdur.

   • mindla

    Może to sympatyk ACTA2 albo ich wyborca.

    • Jack Gral

     A co powiesz o Bartoszu Kućmierzu❓Kto to jest ❓

   • Bartosz Kućmierz

    Tu jest rzetelny artykuł: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/ue-chce-cenzury-internetu-a-co-na-to-polska.html
    Pokazuje on, że projekt porusza kilka tematów, choć nagłaśniane są głównie dwa.
    Pokazuje też, że kilkukrotnie był odrzucany celem głębszych poprawek, a po przegłosowaniu go teraz, będzie omawiany, ustalany i negocjowany z państwami członkowskimi.
    Chcecie po szkole robić rzetelną robotę, to rzetelnie piszcie artykuły.

    • maxandyaf

     Na podlinkowanej przez ciebie stronie przywitało mnie RODO tym czymś:
     „Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej”
     Nie chciałem się zgodzić „na ewentualne dopasowanie treści marketingowych” więc nic tam nie przeczytałem! Kiedyś mogłem wejść na ich stronę nie godząc się na dopasowanie treści marketingowych.
     Teraz nie mogę!

     • Bartosz Kućmierz

      Żałosne 🙂
      Na ulice też nie wychodzisz bo jest monitoring miejski w zakresie RODO/GDPR?
      Żeby korzystać z Disqus też musiałeś wyrazić te zgody, więc nie wiem, paranoja?

     • maxandyaf

      Tak, żeby tu z tobą dyskutować MUSIAŁEM zaznaczyć zgody w Disqus. Czy przed RODO musiałem? Oczywiście nie! Ty się cieszysz, że musisz na coś wyrazić zgody a ja nie! I tym się różnimy. Ale przecież ty jesteś Bartoszem Europejczykiem niewolnikiem a ja narazie tylko Januszem Polakiem.

     • Bartosz Kućmierz

      Ale to Ty się ukrywasz za pseudonimem. Nie rozumiesz przepisów. Nie czytasz ich. Nie łapiesz ogółu działań, tylko negatywne dla Ciebie części
      W RODO widzisz problem, że informują Ciebie, że aby przejrzeć materiały wyrażasz zgodę na profilowanie reklam – przed RODO o to nie pytali, po prostu to robili.
      Parlament Europejski nie jest reprezentacją krajów członkowskich. Jest izbą reprezentantów, która ma swoje ugrupowania i wg nich jest prowadzona polityka, nie wg lokalnych partii krajów członkowskich.
      Projekt nowej rezolucji ma nałożyć wymóg i narzędzia kontroli publikowanych treści na właścicieli danego portalu. Wielu już dawno to robi przez np. moderowanie forów czy komentarzy. To nie jest nic nowego, a chodzi o standaryzowanie tych spraw.
      Są pomysły, które są kontrowersyjne, ale ten projekt nie został przyjęty – został tylko dopuszczony do dalszej debaty i rozmów z krajami członkowskimi.
      A Internet robi z tego gównoburzę choć nie ma o co…

     • Jack Gral

      Nie ma o co???
      Ty jesteś gwarantem że będzie to „PO debatach i rozmowach z krajami członkowskimi” zmienione??? A jeśli dane państwo nie zgodzi się na to to zostanie potraktowane jak dziś Węgry czyli… Art 7???

     • Donald

      Nie którzy bardzo tęsknią z nostalgią do PRL-u zależnego od Rosji, czyli byłego ZSSR gdzie była jedna słuszna linia prawdy partii. W Polsce to PZPR-u a w ZSSR KC PZPR (mam nadzieję że jeszcze dobrze pamiętam skrót)

     • Daniel

      Widzę, że chyba jesteś jedyną osobą tutaj, która przeczytała owe „ACTA2”.
      I jak sam napisałeś już wcześniej. Nic nie zniknie tylko informacje będą sprawdzane. Najbardziej mnie śmieszy fakt informowania ludzi o płatnych linkach.

      Bardziej ta ustawa może uderzyć w ludzi, wykorzystujących twórczość innych podpisując się pod nią swoim imieniem i nazwiskiem – kopiowanie tekstu z zagranicznych portali … przetłumaczenie ich na język ojczysty oraz walnięcie podpis „To moje” .

     • maxandyaf

      Jak jakiś komuch mówi, żeby się uspokoić to tylko mówi…To tylko znaczy, że odbezpieczył już pistolet.

     • Jack Gral

      Ale zdjęcie to masz zajebiste… bardzo fajne. 😀 U mnie w szkole w sali historycznej podobne wisiało… nazywaliśmy je „Feliks malowany”!!! Był to ulubiony… jego czasów… bohater naszego historyka.

     • maxandyaf

      „Jest izbą reprezentantów, która ma swoje ugrupowania i wg nich jest prowadzona polityka, nie wg lokalnych partii krajów członkowskich.”
      Czym to się różni od Kominternu?

     • maxandyaf

      „Projekt nowej rezolucji ma nałożyć wymóg i narzędzia kontroli publikowanych treści na właścicieli danego portalu. ” Tak, kiedyś już był taki Urząd Kontroli Treści i Widowisk. Właściciele nielegalnych wydawnictw byli szczerze zadowoleni z wizyt „smutnych panów” domagających się „poszanowania porządku konstytucji PRL”.

     • Jack Gral

      Żałosne że 2018 roku żyje ciągle myśl marksistowska i… myśl Cenzora. Mineło 29 lat i znów powraca cenzura.
      Powiedz mi chłopcze na czym będzie polegac „filtrowanie treści”❓
      Napisałeś: „Jest kontrolowanie źródeł informacji, ich rzetelności i pociąganie do odpowiedzialności za szkodliwe kłamstwa.”
      Czyż tym nie powinny zajmować się sądy ❓❓❓

     • maxandyaf

      Po co sądy? Posadzą w Centralnym Europejskim Urzędzie Kontroli Rzetelności Informacji i Sprawdzania Linków takiego Bartosza Europejczyka i jednym kliknięciem zdecyduje co jest fake-newsem a co nie? Za który link trzeba zapłacić a za który nie? Czyli taki komunistyczny cenzor tylko, że z myszką w ręce zamiast telefonu na korbkę. Aby wszystkim w eurokołchzie żyło się lepiej… a ślimak był rybą.

     • stark2991

      Kiedyś to dopasowanie treści było domyślnie włączone

     • maxandyaf

      Nie, to nie było „domyślnie włączone” tylko wszystkie firmy nielegalnie mnie śledziły, bo nie miały do tego ani prawa ani mojej zgody! Nawet służby przed tymi całym RODO musiały mieć zgody sądów na śledzenie obywateli. Przetwarzanie moich danych odbywało się zupełnie nielegalnie a rządy tzw. liberalne nic z tym nie robiły (czytaj nie egzekwowały polskiego prawa). Teraz muszę się zgodzić na śledzenie mnie i „dopasowanie treści” bo inaczej nie wejdę na żadną stronę jakiegokolwiek portalu. Mam włączoną w przeglądarce opcję usuwania wszelkich śledzących mnie elementów na stronach www i …za każdym razem muszę akceptować od nowa te zas…okienka z komunikatami RODO oczywiście ma pół strony zazwyczaj, bez możliwosci wyłączenia. Dzieki ci Bartoszu Europejczyku za RODO, GIODO i inne tego rodzaju kretynizmy

     • stark2991

      Ty sobie może poczytaj czym jest to RODO I dlaczego musisz w ogóle wyrażać jakieś zgody, i na co, bo błądzisz okrutnie.

    • Jack Gral

     Jak któreś państwo się zgodzi na ACTA2 to… to się zaimplemetuje art. 7 i będzie schluss‼️

  • maxandyaf

   Gadasz jak Jaruzelski gdy wprowadzał stan wojenny. Ja to pamiętam. Lenin jak widać wiecznie żywy. Teraz będą tylko „prawdziwe” wiadomości…które będziesz miał zobaczyć.

 • Michał

  Haha ha jeszcze 38 dni do wyborów 🙂 już wiem na kogo nie głosować.

  • Takaszi

   Ech ludzie wielki propagandowy dym, a będzie jak z RODO. Srali, pierdziali i co? Jajo.

   • Jack Gral

    Pewny jesteś że tak będzie??? Tak łagodnie i… bez problemowo??? RODO działa jak byś na to nie patrzył. To jest prawo na które ktoś kto cię np. nie lubi może się powołać. To tylko kwestia „giętkiego gertycha” i… PO wolności‼️

    • maxandyaf

     i po duuuuużej kasie. Oczywiście „dużych misiów” po sądach nie będą ciągać tylko powiedzą „wicie, rozumicie jak będziecie robili to czego od was chcemy to zapomnimy o tym i owym”. Na małych bat na dużych pogrożenie paluszkiem.x