Nokia 7 Plus

Nokia z możliwością odblokowania bootloadera? Podpisz petycję!

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Odrodzenie Nokii było dosyć specyficzne. Poznaliśmy tylko jeden model, ale jego popularność zaskoczyła niejednego fana mobilnego rynku. Jednak założenia Finów były naprawdę ambitne – świetnie wykonane modele, czyste oprogramowanie z szybkimi aktualizacjami i dopracowywanie najmniejszych aspektów. O ile z pierwszym punktem mogę się w pełni zgodzić, co do drugiego mieć pewne wątpliwości, to już trzeci okazuje się naprawdę pomylony. Szczególnie teraz, gdy firma od pewnego czasu nie pozwala na odblokowanie bootloadera. To oznacza, że instalacja wszelkich modyfikacji jest lekko mówiąc… utrudniona. Użytkownicy się na to nie godzą i przygotowali petycję.

Petycja do Nokii ma jeden cel – odblokować bootloader

nokia x6 wygląd

W ramach przypomnienia – jeśli Wasza Nokia ma zainstalowane sierpniowe poprawki, to możliwość odblokowania bootloadera wyparowała. Finowie nie udostępniają żadnego narzędzia do zdjęcia tej blokady – po prostu nie można i już. Dlatego użytkownicy urządzeń HMD Global postanowili wystosować petycję do producenta, która po prostu ma nakłonić go do udostępnienia możliwości odblokowania bootloadera. Zainteresowani znajdą ją na portalu change.org, gdzie wystarczy podać imię, nazwisko i adres mailowy, aby zgłosić swój „podpis”. Na moment pisania tego wpisu, 2250 osób to zrobiło, a 2500 jest celem.

Zobacz też: Nokia 9 z 5 obiektywami na zdjęciu – technologia nie z tej ziemi?

Niewątpliwie taka nagła zmiana podejścia do odblokowania bootloadera przez Nokię jest… nierozsądna. Tym ruchem Finowie zdecydowanie zniechęcili do siebie wszelkich deweloperów, jak i fanów modyfikacji. Jednak czy to znacząca strata dla HMD Global? Najwidoczniej przekalkulowano, że nie – stąd taki, a nie inny ruch.

źródło: Reddit

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy