Firma WIMM – specjalista od smartwatchów od roku w posiadaniu Google!

Grzegorz Kaczmarek Grzegorz Kaczmarek Newsy
may_startups_wimm_sf-640x284

Wszyscy wciąż z niecierpliwością oczekują premiery inteligentnego zegarka Samsunga. Dla przypomnienia, Galaxy Gear ma zadebiutować na targach IFA w Berlinie wraz z nowym Notem już za kilka dni.

Tymczasem na światło dzienne trafiają inne informacje dotyczące inteligentnych zegarków. Pamiętacie pogłoski, jakoby miał powstać Nexusowy smartwatch? Otóż plotki na ten temat krążą już od dość dawna, ale do tej pory nie było na ten temat żadnych konkretów. Do dziś.

Otóż w sierpniu 2011 mała firma o nazwie WIMM postanowiła stworzyć swój wielofunkcyjny zegarek nazwany WIMM One. Około rok później firma zaniechała działań mających wprowadzić ich produkt na rynek informując, że nawiązała (w tłumaczeniu): „ekskluzywną, prywatną współpracę”. Wtedy wszyscy spekulowali, że chodzi o Apple – tymczasem informacja dotyczyła giganta z Mountain View. Wisienką na torcie może być wiadomość, że Google jest posiadaczem domeny smartwatch.com!

Niewątpliwie czeka nas ogromny, zegarkowy boom rynkowy. Do sprzedaży niebawem ma trafić nowy produkt Sony, światło dzienne ujrzy samsungowy Gear, LG i Motorola opracowują również swoje własne rozwiązania, a teraz do całej stawki dołączył jeszcze sam „wujek Google”.

Źrodło: phandroid.com

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy