huawei_logo

Internet staję się coraz bardziej oczywistym i niezbędnym środkiem w dzisiejszych czasach. Wraz ze wzrostem funkcjonalności potrzeba też wzrostu szybkości i przepustowości sieci telekomunikacyjnych.

CEO Huaweia, Ken Hu w wywiadzie dla Forbesa na temat sieci 5G poinformował, że chiński koncern pracuje nad tą technologią przez ostatnie kilka lat i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2020 roku technologia ta powinna pojawić się na rynku. Ma ona oferować 100-krotnie większą szybkość aniżeli sieci 4G.

Hu powiedział:  „We need to think about today through the lens of tomorrow where the internet is a fundamental, ubiquitous infrastructure like electricity or roads”, czyli „musimy patrzeć na dziś przez pryzmat jutra, gdzie internet jest podstawową, wszechobecną infrastrukturą jak elektryczność czy drogi”. Jednakże nie poruszył on żadnych dodatkowych kwestii i walorów dotyczących sieci 5G poza jej szybkością. Nie zdradził również na jakim etapie rozwoju jest firma – zapewnił jedynie, że nieustannie nad tą technologią pracują setki inżynierów.

W ostatnim czasie również Samsung zakomunikował, że udało mu się utworzyć prototypową sieć w standardzie 5G, pozwalającą na transfer z szybkością 1 Gbps na odległość 2 km. Koreańczycy również zapowiadają zakończenie badań nad nowym standardem na rok 2020.

Źródło: slashgear.com, androidcommunity.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Grzegorz Kaczmarek