samsung galaxy note8 note9 porownanie

Ewolucja Galaxy Note – Samsung musiał o czymś zapomnieć, prawda?

2 minuty czytania
Komentarze

Wciąż wiele się mówi o Galaxy Note9, co jest zasługą świetnego marketingu Samsunga. Nie da się ukryć, że to jeden z kluczowych elementów w układance Koreańczyków w drodze po sukces. Jednak sam smartfon też się broni świetnymi możliwościami związanymi z chociażby ulepszonym stylusem S Pen, którego historię mogliście już poznać. Tymczasem firma postanowiła pokazać, jak wyglądała ewolucja Galaxy Note i niewątpliwie czegoś zabrakło.

Ewolucja Galaxy Note to idealny przykład rozwoju Samsunga

ewolucja galaxy note infografika samsung

Doskonale widać zmiany, jakie zachodziły z roku na rok na mobilnym rynku. Jednak ewidentnie brakuje kilku modeli. Podążając chronologicznie, niemalże na samym początku zabrakło Galaxy Note 3 Neo, czyli słabszej odmiany Galaxy Note 3, która wciąż oferowała stylusa, ale w niższej cenie i z gorszą specyfikacją. Po prostu był to o klasę niżej notowany model, w którym sporo osób dopatrywało się odświeżonego Galaxy Note 2. Z perspektywy czasu ten smartfon nie zasłynął niczym szczególnym, więc po prostu nie został zapamiętany, więc przejdźmy dalej. Jeśli byłaby to infografika robiona na nasz rynek, to po 2014 roku spotkalibyśmy się z kilkuletnią przerwą. W Europie po prostu nie pojawił się Galaxy Note5. Jednak to nie tłumaczy luki z 2016 roku. Tak, to czasy Galaxy Note7 i jestem w stanie zrozumieć, że Samsung nie chce wspominać tego modelu. Jednak co z Galaxy Note FE? Ten smartfon w wielu recenzjach, jak i przez użytkowników wciąż jest zachwalany.

Zobacz też: Co mogłoby sprawić, że Galaxy Note9 stałby się lepszy?

Osoby odpowiedzialne za PR i marketing Samsunga z pewnością długo rozważały za i przeciw wspominania Galaxy Note7/Galaxy Note FE. Jak się okazuje, lepiej będzie, jak firma o tych smartfonach zapomni. Zapewne będąc na miejscu producenta też bym tak postąpił – w końcu nie warto źle wspominać martwych, a i nie wszyscy muszą wciąż pamiętać o tej katastrofie.

PS. Niektórzy mogą też zapytać, gdzie jest Galaxy Note6. Odpowiedź jest prosta – Samsung chciał wraz z Galaxy Note7 zjednać numerację linii Galaxy Note i Galaxy S.

źródło: Phone Arena

Motyw