ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPhone 6.1

iPhone… no właśnie. Jakie nazwy otrzymają nowe smartfony Apple?

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Newsy

Nowe smartfony Apple zadebiutują prawdopodobnie już za trzy tygodnie. Wiemy, że zobaczymy trzy nowe modele. Wraz z następcą iPhone’a X, ujrzymy wersję z większym ekranem oraz największą nowość. „Budżetowy, bezramkowy” iPhone może być najpopularniejszym modelem firmy z Cupertino. Przyczyni się do tego bardzo atrakcyjny design, a także znane z innych urządzeń podzespoły.

Zobacz także: Powód do radości dla właścicieli OnePlusa 5 i 5T. Projekt Treble już dostępny!

Design wszystkich urządzeń będzie taki sam jak w przypadku zeszłorocznego flagowca. To on wyznaczył trend projektowania mobilnych urządzeń Apple na najbliższe lata. Topowe podzespoły, czyli najnowszy procesor A12, wykonany w technologii 7 nm zyskają tylko najdroższe modele. „Budżetowy” smartfon z 6,1 calowym ekranem otrzyma podzespoły z iPhone’a 7, czyli układ A10. Może to być nieco rozczarowujące, wpłynie jednak znacząco na obniżenie ceny.

iPhone… no właśnie. Jakie nazwy otrzymają nowe smartfony Apple?

To wydaje się być jedną z największych tajemnic. Najnowsze odniesienia, co do nazewnictwa kolejnych smartfonów Apple odkryto w oprogramowaniu Xcode, podaje je serwis 9to5mac.Jest to środowisko programistyczne służące do tworzenia aplikacji i innego oprogramowania na system macOS. W aplikacji znajdujemy odwołanie do urządzenia o nazwie „XX”. Nazwa wydaje się zastępcza, nie spodziewajmy się smartfona o symbolu „20”. To właśnie Xcode podaje nam informacje o procesorze A10 w nowym „budżetowym” smartfonie. Na pewno następca „iksa” zyska inną nazwę. Prawdopodobnie odmienną od poprzednika. iPhone Xs? To nie brzmi dobrze i kojarzy się raczej z branżą odzieżową. Różne źródła podają nazwy iPhone 11 oraz iPhone 11 Plus – dlatego to są prawie pewne nazwy nowych telefonów. Obecny X, czyli rzymskie dziesięć było z pewnością jednorazowym przypadkiem. Z resztą wielu klientów miało i nadal ma problemy z odczytem nazewnictwa. Nie dla wszystkich jest jasne, że jest to jubileuszowy smartfon i czytają go po prostu jako literę „X”. Wydaje się, że w tym roku wrócimy do znanych i niekłopotliwych nazw.

Źródło: 9to5mac

Sprawdź najnowsze wpisy