Powód do radości dla właścicieli OnePlusa 5 i 5T. Projekt Treble już dostępny!

mm Michał Derej Newsy 2018-08-22

Projekt Treble to niezwykle ciekawa inicjatywa, która jakiś czas temu zaprezentowana została przez Google’a. Urządzenia, które wspierają tę technologię, aktualizacje najważniejszych komponentów pobierają bezpośrednio ze sklepu Google Play – użytkownik nie musi czekać zatem na reakcję producenta. Firmy produkujące smartfony niestety zazwyczaj nie decydowały się na dodanie Projektu Treble do urządzeń, które premierę miały przed prezentacją inicjatywy. Na całe szczęście w przypadku OnePlusa jest inaczej, o czym informował Was już Łukasz – urządzenia OnePlus 5 i 5T w najnowszej aktualizacji otrzymały upragnione udogodnienie.

Projekt Treble dla smartfonów OnePlus 5 i 5T. Jak pobrać aktualizację?

Najnowsza aktualizacja dla smartfonów OnePlus 5 i 5T o numerze 5.1.5 przez producenta opisana jest wyłącznie jako łatka bezpieczeństwa. W rzeczywistości jednak nowa wersja systemu wyposażona jest w Projekt Treble – rzućcie okiem na poniższy zrzut ekranu, który potwierdza obecność technologii w oprogramowaniu po aktualizacji.

Zobacz także: Zobacz, jak aplikacje Google’a mogły być podatne na ataki cyberprzestępców.

Najnowsza aktualizacja zaczęła już trafiać do pierwszych użytkowników, jednak dotarcie do wszystkich urządzeń może zająć trochę czasu. Jeśli najświeższą odsłonę systemu chcecie pobrać już dziś, to zalecam skorzystanie z narzędzia Oxygen Updater, które wymusi pobranie najnowszej wersji Androida. Miłego użytkowania!

Źródło: AndroidPolice

 

 30 odpowiedzi na “Powód do radości dla właścicieli OnePlusa 5 i 5T. Projekt Treble już dostępny!”

 1. kamil niemiec napisał(a):

  Sprowdzilem u siebie programem Treble Check i pokazuje, że mam wsparcie dla project treble, a aktualizacji jeszcze nie pobierałem.

 2. maxprzemo83 napisał(a):

  Urządzenia, które wspierają tę technologei, aktualizacje najważniejszych komponentów pobierają bezpośrednio ze sklepu Google Play – użytkownik nie musi czekać zatem na reakcję producenta.

  Michał proszę nie pisać bzdur. To tak nie działa. Nadal za aktualizację w 100% odpowiada producent.
  Project Treble to oddzielenie części hardwarowej od części softwerowej telefonu. Ale za tą i za tą aktualizację nadal odpowiada w 100% producent telefonu.

 3. stark2991 napisał(a):

  Jakos nie czuję entuzjazmu. Treble jest narzędziem dla producenta, dla mnie czy on jest, czy go nie ma, to bez różnicy. Ważne co z tym dalej zrobią, czyli jak szybko wydadzą Pie

 4. Bart napisał(a):

  Kolejny przyklad, ze jak sie chce to sie da. Plus tez dla androida, bo moze wreszcie skonczy sie problem z brakiem aktualizacji.

Dodaj komentarzx