Android Pie

Kiedy Huawei pokaże EMUI 9.0 z Android 9 Pie?

1 minuta czytania
Komentarze

Druga połowa roku to czas wyczekiwania aktualizacji do najnowszej wersji Androida. Pomijam już fakt, że wiele osób wciąż może czekać na starsze wydanie Robocika. Niemniej wielu producentów już ogłosiło, które modele poznają, czym jest Android 9 Pie. Teraz przyszedł czas na Huawei, czyli firmę z ogromnymi aspiracjami na fotel lidera mobilnego rynku. Jednak z drugiej strony często punktujecie Chińczyków za brak wsparcia swoich produktów – nie da się ukryć, że proces wydawania Oreo na poszczególne modele zmieniał się, co chwilę. Czy podobnie będzie z Pie?

Huawei zdradza szczegóły aktualizacji do EMUI 9.0 (Android 9 Pie)

huawei p20 pro kolor

Firma w rozmowie z MyBroadband potwierdziła, że szykują się już do premiery nowej wersji swojej odmiany Androida. EMUI 9.0, bazujące na Android 9 Pie, ma ujrzeć światło dzienne na targach IFA. Oznacza to, że na nowe oprogramowanie od Huawei trzeba poczekać jeszcze niecałe dwa tygodnie. W pierwszej kolejności zaktualizowana ma zostać seria P20, która już we wrześniu ma poznać nowe możliwości Robocika w chińskim wydaniu. Co z rodziną Mate? „Aktualizacja pojawi się w swoim czasie.”

Zobacz też: Nagrody EISA – Huawei, Nokia i Honor wyróżnieni!

Firma nie zdradza żadnych szczegółów na temat rozwiązań, które wprowadzi do EMUI 9.0. Pomijam już fakt, że próżno oczekiwać wymienienia konkretnych modeli i terminów ich aktualizacji. Być może Huawei zdradzi szczegóły na ten temat właśnie na targach IFA. Wiemy też, że Chińczycy do Niemiec mają przywieźć nowe wersje kolorystyczne Huawei P20 Pro. Czy to wystarczająco na tak duże wydarzenie? Wciąż firma może mieć coś w zanadrzu.

źródło: MyBroadband

Motyw