Jeśli mnie pamięć nie myli, to już każdy operator chwalił się, że ma najszybszy Internet. Zabawnie to wygląda, gdy stosowne reklamy pojawiają się jedna po sobie. Skąd te różnice? To proste – różne źródła, różne badania. Dlatego my postanowiliśmy skupić się na jednym, możliwie najbardziej obiektywnym rankingu – RFBenchmark. Zasada badań jest prosta – użytkownicy aplikacji przesyłają przeprowadzają test, a autorzy raportu agregują to do swoich potrzeb.

T-Mobile wyprzedza Orange i wskakuje na fotel lidera

Obecnie opublikowany, lipcowy raport wskazuje T-Mobile’a, jako zwycięzce w kluczowych kategoriach. Magentowy dostawca oferuje najszybszą prędkość pobierania danych, jak i najniższą wartość ping. To wszystko w kwestii łączności LTE, gdzie Orange może pochwalić się najwyższą, średnią prędkością wysyłania danych. Jeśli już omawiamy szybkość, to na szarym końcu jet Play. Z kolei Plus zamyka stawkę w rankingu opóźnień.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

W przypadku 3G ponownie Fioletowi zamykają stawkę w przypadku prędkości. Orange ma najwyższą wartość ping. Ponownie też T-Mobile wychodzi na prowadzenie, jak spojrzymy na szybkości. Wyróżnia się też Plus z najmniejszym opóźnieniem.

Zobacz też: Apple skusi się na stylusa w połączeniu z iPhonem?

Powyższe dane zostały zebrane z 26149 niezależnych pomiarów wspomnianej aplikacji RFBenchmark. Czy potwierdzacie te dane u siebie? Być może jesteście ponadprzeciętni lub – oby nie – poniżej średniej?

 

źródło: RFBenchmark.pl
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.