ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
bzwbk android, bzwbklight android

Masz konto w Banku Zachodnim WBK? Uważaj na fałszywą aplikację

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

W Sklepie Play pojawiła się złośliwa aplikacja, na którą naciąć się mogą klienci Banku Zachodniego WBK. Projekt jest łudząco podobny do oficjalnego, a zatem mało doświadczeni użytkownicy systemu z Androidem mogą mieć kłopoty z wyczuciem zagrożenia. BZWBKLight nie jest aplikacją banku!

Uważajcie na BZWBKLight

Jak informuje serwis Niebezpiecznik.pl, w Sklepie Play można się natknąć na aplikację BZWBKLight. Jest to fałszywa aplikacja Banku Zachodniego WBK, która wygląda bardzo profesjonalnie. Wszystko zostało starannie przygotowane i tylko czujni oraz świadomi zagrożeń czyhających w Sieci użytkownicy wychwycą różnice. BZWBKLight jest bardzo niebezpieczne, gdyż prosi właściciela smartfona o nadanie uprawnień do czytania SMS-ów, którymi dostarczane są hasła autoryzujące transakcje.

BZWBKlight android

Oszuści przygotowali nawet kampanię reklamową AdWords dla swojej aplikacji, co może jeszcze bardziej nadać jej wiarygodności. Jedyną oficjalną aplikacją Banku Zachodniego WBK jest BZWBK24 mobile. W przypadku BZWBKLight czujność powinna wzbudzić także mała liczba pobrań aplikacji oraz dostawca, West Corp Services.

Zobacz też: Jak radzi sobie Apple Pay?

Bank Zachodni WBK przedsięwziął już odpowiednie kroki w sprawie usunięcia aplikacji ze Sklepu Play i zminimalizowania skutków złośliwej aplikacji, które mogły się już pojawić u nieuświadomionych użytkowników.

źródło: Niebezpiecznik

Sprawdź najnowsze wpisy