bzwbk android, bzwbklight android

Masz konto w Banku Zachodnim WBK? Uważaj na fałszywą aplikację

Newsy

W Sklepie Play pojawiła się złośliwa aplikacja, na którą naciąć się mogą klienci Banku Zachodniego WBK. Projekt jest łudząco podobny do oficjalnego, a zatem mało doświadczeni użytkownicy systemu z Androidem mogą mieć kłopoty z wyczuciem zagrożenia. BZWBKLight nie jest aplikacją banku!

Uważajcie na BZWBKLight

Jak informuje serwis Niebezpiecznik.pl, w Sklepie Play można się natknąć na aplikację BZWBKLight. Jest to fałszywa aplikacja Banku Zachodniego WBK, która wygląda bardzo profesjonalnie. Wszystko zostało starannie przygotowane i tylko czujni oraz świadomi zagrożeń czyhających w Sieci użytkownicy wychwycą różnice. BZWBKLight jest bardzo niebezpieczne, gdyż prosi właściciela smartfona o nadanie uprawnień do czytania SMS-ów, którymi dostarczane są hasła autoryzujące transakcje.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

BZWBKlight android

Oszuści przygotowali nawet kampanię reklamową AdWords dla swojej aplikacji, co może jeszcze bardziej nadać jej wiarygodności. Jedyną oficjalną aplikacją Banku Zachodniego WBK jest BZWBK24 mobile. W przypadku BZWBKLight czujność powinna wzbudzić także mała liczba pobrań aplikacji oraz dostawca, West Corp Services.

Zobacz też: Jak radzi sobie Apple Pay?

Bank Zachodni WBK przedsięwziął już odpowiednie kroki w sprawie usunięcia aplikacji ze Sklepu Play i zminimalizowania skutków złośliwej aplikacji, które mogły się już pojawić u nieuświadomionych użytkowników.

źródło: Niebezpiecznik


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x