Galaxy S2 Plus otrzymuje Androida 4.2 przed Galaxy S3 i Note’em 2

Krzysztof Czerwiec Krzysztof Czerwiec Newsy
Samsung-Galaxy-S-II-Jelly-Bean-Update

Kilka dni temu świat obiegła informacja, iż Galaxy S2 może nie otrzymać aktualizacji do Androida 4.2 z powodu problemów wydajnościowych z nakładką TouchWiz. Dzisiaj Samsung kolejny raz zaskakuje i udostępnia w Niemczech aktualizacje Jelly Bean 4.2.2 dla Galaxy S2 Plus.

Nie byłoby pewnie w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ubiegłoroczne flagowe modele koreańskiego producenta nadal zostają bez aktualizacji. Wydaje się nam, że scenariusz ten może być spowodowany dwoma powodami. Pierwszym z nich jest to, że podobno koreański koncern chce pominąć aktualizację do 4.2.2 dla Note 2 i Galaxy S3 i odrazu zaktualizować urządzenia do najnowszej wersji Jelly Bean 4.3. O takim obrocie spraw informował australijski operator Telestra, więc może być w tym nieco prawdy. Bardziej realny wydaje się być jednak drugi scenariusz, w którym Samsung udostępnia jedynie aktualizację dla wybranego grona użytkowników, aby przetestować najnowszy soft i wyłapać wszystkie popełnione przez programistów błędy i niedociągnięcia, co pozwoli zapobiec późniejszym problemom mnóstwa użytkowników na całym świecie.

Galaxy-S2-Plus-update

Przechodząc do samej aktualizacji, w udostępnionej kompilacji programiści Samsunga zastosowali poprawki mające na celu zwiększyć wydajność urządzenia. Ponadto dodano widżety na ekranie blokady, wygaszacze ekranu oraz kilka usprawnień znanych z nowych modeli Galaxy S. Aktualizacja spodziewana jest już niebawem w innych krajach, w tym oczywiście w Polsce.

źródło: phonearena.com

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy