ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Przyłącz się do zespołu Android.com.pl!

Autor: Jakub Bereziewicz Kategoria: Newsy

Portal internetowy Android.com.pl zaprasza serdecznie do współpracy wszystkich, którzy w ramach powiększania doświadczenia oraz wyrabiania sobie renomy, nazwiska i prestiżu, lub po prostu hobby chcieliby na zasadach non profit tworzyć nasz serwis. Zapraszamy studentów, absolwentów, dziennikarzy, blogerów, a także wszelkich specjalistów w rozmaitych dziedzinach prezentowanych na łamach portalu: Android, telefony komórkowe, programowanie, oprogramowanie itd. Zapewniamy pracę w świetnym, przyjaznym i ambitnym gronie, w znakomitej atmosferze.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że portal jest prężnie rozwijającą się instytucją, coraz bardziej widoczną na arenie branżowej. Przekroczyliśmy liczbę pół miliona realnych użytkowników serwisu, a liczba miesięcznych odsłon sięga już prawie sześciu milionów. Daje to gwarancję, iż teksty prezentowane na portalu docierają do setek tysięcy osób, oferujemy więc realne zaistnienie w świadomości wielu czytelników. Stale rosnącą popularność potwierdza coraz częstsza nasza obecność w wielu prestiżowych pismach branżowych wydawanych na terenie całego kraju (PC Format, Mobility, Linux+, itd.), oraz portalach internetowych (GSMArena.com, MobileReview.com, Phandroid, Engadget itd.).

Dodatkowo osobom efektywnie współpracującym oferujemy listy referencyjne niezwykle przydatne do CV, wyróżnienie na Największym Polskim Forum Android, a także możliwość otrzymania bonusowej „premii redaktora Android.com.pl”.

Kogo poszukujemy?

Ze względu na błyskawiczny rozwój systemu Android potrzebujemy przede wszystkim redaktorów portalu odpowiedzialnych za dostarczanie nowości. Na to stanowisko najbardziej odpowiednie będą osoby znające dobrze język angielski (źródłem artykułów często są anglojęzyczne strony)  podstawy języka HTML (aby poradzić sobie z naszym edytorem), osoby zorientowane w świecie mobilnych technologii – najlepiej pasjonaci, osoby piszące ładną polszczyzną. W porównaniu do korzyści które płyną z otrzymaniem tytułu redaktora wymagania jak i obowiązki są na prawdę niewielkie.

Obowiązkiem przyszłego redaktora będzie dodawanie co najmniej 5 (krótkich) tekstów tygodniowo – dlatego o zgłaszanie prosimy osoby z „lekkim piórem”, którym nie sprawia trudności redagowanie artykułów. Kandydat powinien ponadto po prostu lubić zarówno pisanie jak i ogólnie ten temat.
Na samym starcie każdy nowy redaktor przejdzie szkolenie, które rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące sposobu publikacji. Liczba miejsc jest ograniczona – mamy tylko kilka wolnych dla ludzi z pasją. Potrzebujemy konkretnie jedną lub góra dwie osoby zajmujące się nowinkami technicznymi oraz jedną do pisania 'autorskich’ artykułów na ogólne tematy związane z Androidem.

Dobrze jeśli kandydat będzie aktywnym członkiem Forum Android.com.pl. Komunikujemy się poprzez forum (dział widoczny tylko dla redaktorów). Dlatego przyszły redaktor będzie musiał je odwiedzać kilka razy w tygodniu.

Co z tego będę miał(a)?

Redaktor otrzymuje m.in.:

 • możliwość publikacji na prestiżowym portalu, a co za tym idzie własną promocję,
 • możliwość testowania najnowszych telefonów przed premierą,
 • możliwość testowania najnowszego oprogramowania przed premierą,
 • uznanie na forum, wyjątkowa ranga i kolor, widoczny specjalny dział,
 • członkostwo w zespole Android.com.pl,
 • zaproszenia na przyszłe spotkania zespołu Android.com.pl,
 • zaproszenia na konferencje prasowe z prezentacją najnowszych technologii mobilnych,
 • skrzynkę mailową [email protected],
 • referencje, przydatne przy ubieganiu się o pracę,
 • darmowe, oryginalne i modne gadżety Android.com.pl
 • bonusową premię pieniężną – dla najaktywniejszych redaktorów,
 • inne,

W naszej redakcji zostanie doceniona Wasza kreatywność i zaangażowanie.
Na początku tego artykułu można było przeczytać, że praca dla Android.com.pl jest ’non-profit’. Chcemy właśnie w ten sposób wyselekcjonować ludzi, których pasją jest Android i mobilne technologię od tzw. 'interesiarzy’. Jeśli widzisz w tym jakiś 'biznes’ – nie przysyłaj zgłoszenia.
Doceniamy ludzi wkładających serce w to co robią.

Jak się zgłosić?

Wystarczy wysłać wiadomość na maila: jakub (małpa) android.com.pl
W tytule prosimy napisać „Redaktor”. W treści natomiast powinno się znajdować:
1. Imię i nazwisko oraz nick z forum (o ile posiadasz konto)
2. Numer Gadu-Gadu
3. Wiek
4. Krótki opis doświadczenia
5. Kilka zdań: „dlaczego to właśnie Ty powinieneś zostać przyjęty(a)”
6. Próbny tekst, minimum 1000-2000 znaków (news lub najlepiej artykuł pt.: „Ty także powinieneś kupić telefon z Androidem”, przedstawiający wyższość urządzeń z Androidem)

Serdecznie zapraszam,
Redaktor naczelny serwisu
Jakub Bereziewicz

Sprawdź najnowsze wpisy