HTC One oraz HTC One Mini

HTC One to bez wątpienia jeden z najlepszych smartfonów tego roku, co zawdzięcza nie tylko znakomitemu designowi, lecz również dopracowanemu oprogramowaniu oraz kilku świetnym funkcjom. Dla wielu jest to jednak urządzenie zbyt duże, a klienci od dłuższego czasu zaczęli domagać się dobrych urządzeń, których ekrany nie przekraczały by granicy 4,5”.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie jest właśnie HTC One Mini, który obiecuje wszystko co najlepsze w HTC One, zamknięte w mniejszej obudowie. Urządzenie posiada ekran 4,3” o solidnej rozdzielczości 720p, który powinien zagwarantować bardzo ostry obraz przy gęstości pikseli wynoszącej 341 PPI. Sercem smartfona jest dwurdzeniowy układ Snapdragon 400 o taktowaniu 1,4 GHz wspierany przez 1 GB RAM, a ilość wbudowanej pamięci wynosi tu 16 GB i nie można jej rozszerzyć. Zastosowana bateria posiada pojemność 1800 mAh, a użyty aparat 4 MPx tak jak w modelu One wykorzystuje technologię UltraPixel, lecz został pozbawiony optycznej stabilizacji obrazu.

Widać więc, że pod względem specyfikacji mimo wszystko One Mini jest urządzeniem z niższej półki od swojego większego brata, jednak użyte podzespoły wciąż należy uznać za całkiem niezłe. Całość została zamknięta w aluminiowej obudowie, a nad wyświetlaczem znajdziemy dwa głośniki BoomSound, mające oferować ponadprzeciętną jakość dźwięku. HTC One Mini pracuje pod kontrolą Androida 4.2.2 Jelly Bean, a do sprzedaży trafić ma już w przyszłym miesiącu.

HTC One Mini

 
Piotr Andrzejewski