Xiaomi Mi A1 to niewątpliwie udany smartfon. Niestety aktualizacje do tego modelu nie są już tak udane – ta wprowadzająca Oreo 8.1 została jakiś czas temu wstrzymana, bo odkryto błąd, który usuwał wszystkie SMS-y osobom, które mają ją zainstalowaną.

Xiaomi wznawia aktualizację do Oreo 8.1

Na szczęście problem został już (wreszcie!) zażegnany, a aktualizacja ponownie trafia w obieg. Oczywiście jak to zwykle bywa, paczka jest udostępniana falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie. Aktualizacja waży 1152 MB, a prócz nowych funkcji i poprawek, zawiera także czerwcową aktualizację zabezpieczeń.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Xiaomi Mi A1

Zobacz także: Darmowe 4 GB internetu od Orange!

Jeśli jednak masz obecnie zainstalowaną felerną aktualizację, to także będziesz musiał ściągnąć aktualizację o bardzo podobnej wadze. Według listy zmian, aktualizacja ta ma nieco poprawić ogólną wydajność urządzenia. Trochę to trwało, ale w końcu jest. Xiaomi z aktualizacją do Oreo 8.1 zaliczyło aż dwie wpadki, przez co dwa razy już ją anulowali. Miejmy nadzieję, że tym razem obejdzie się bez takich incydentów, a ta paczka jest już tą ostatnią, finalną.

Dajcie znać, co sądzicie o nowej aktualizacji – według pierwszych opinii, jest całkiem nieźle.

Źródło: gsmarena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.