Xiaomi Mi A1

Lineage OS 15.1 trafia na kolejny, bardzo popularny model Xiaomi

1 minuta czytania
Komentarze

Kiedyś o Cyanogen Mod mówiło się przy każdej możliwej okazji. Jednak czasy się zmieniły, smartfony się zmieniły, a też Cyanogen przestał istnieć. Dzisiaj możemy podziwiać pracę deweloperów z ramienia marki Lineage OS, która dzielnie kontynuuje to, co rozpoczął Steve Kondik. Najnowsza wersja, bazująca na Androidzie Oreo, jak i ta z Nougatem pozwalają ogromnej liczbie smartfonów odżyć. Pełną listę, wraz z suplementem znajdziecie na naszym portalu, a tymczasem dołącza do nich kolejny model Xiaomi.

W zeszłym roku Chińczycy zaskoczyli wszystkich faktem, że chcą zrezygnować z MIUI na rzecz „czystego” Androida w ramach partnerstwa z Google i rodziny Android One. Było to niewyobrażalne, ale czas pokazał, że Mi A1 jest bardzo atrakcyjnym smartfonem, choć nie pozbawionym wad. Dobitnie potwierdza to niedawno zatrzymana aktualizacja do Androida 8.1 Oreo.

Xiaomi Mi A1 z Lineage OS 15.1

lineage os

Gdzie producent nie może, tam… nieoficjalnych deweloperów pośle? Oczywiście trzeba pamiętać, że od pierwszego wydania Lineage OS nie można wymagać pełnej stabilności, jak i świetnego działania wszystkich funkcji. Niemniej jednak o tym będą mogli się przekonać użytkownicy już we wtorek, gdyż właśnie na ten dzień zaplanowano upublicznienie stosownych plików na stronie projektu.

Zobacz też: Oreo zmierza już na starsze propozycje od LG

Czy Android One potrzebne są nieoficjalne wydania Androida? Oczywiście, że tak. Czas doskonale pokazał, że jest to już zupełnie inna seria – kompletnie z innym przekazem, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu, na samych początkach jej istnienia.

źródło: Reddit

Motyw