Lineage OS 15.1 trafia na kolejny, bardzo popularny model Xiaomi

Łukasz Pająk Newsy 2018-07-08

Kiedyś o Cyanogen Mod mówiło się przy każdej możliwej okazji. Jednak czasy się zmieniły, smartfony się zmieniły, a też Cyanogen przestał istnieć. Dzisiaj możemy podziwiać pracę deweloperów z ramienia marki Lineage OS, która dzielnie kontynuuje to, co rozpoczął Steve Kondik. Najnowsza wersja, bazująca na Androidzie Oreo, jak i ta z Nougatem pozwalają ogromnej liczbie smartfonów odżyć. Pełną listę, wraz z suplementem znajdziecie na naszym portalu, a tymczasem dołącza do nich kolejny model Xiaomi.

W zeszłym roku Chińczycy zaskoczyli wszystkich faktem, że chcą zrezygnować z MIUI na rzecz „czystego” Androida w ramach partnerstwa z Google i rodziny Android One. Było to niewyobrażalne, ale czas pokazał, że Mi A1 jest bardzo atrakcyjnym smartfonem, choć nie pozbawionym wad. Dobitnie potwierdza to niedawno zatrzymana aktualizacja do Androida 8.1 Oreo.

Xiaomi Mi A1 z Lineage OS 15.1

lineage os

Gdzie producent nie może, tam… nieoficjalnych deweloperów pośle? Oczywiście trzeba pamiętać, że od pierwszego wydania Lineage OS nie można wymagać pełnej stabilności, jak i świetnego działania wszystkich funkcji. Niemniej jednak o tym będą mogli się przekonać użytkownicy już we wtorek, gdyż właśnie na ten dzień zaplanowano upublicznienie stosownych plików na stronie projektu.

Zobacz też: Oreo zmierza już na starsze propozycje od LG

Czy Android One potrzebne są nieoficjalne wydania Androida? Oczywiście, że tak. Czas doskonale pokazał, że jest to już zupełnie inna seria – kompletnie z innym przekazem, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu, na samych początkach jej istnienia.

źródło: Reddit • łukasz Jedryszczyk

  No rzeczywiście prawie rok po premierze systemu widać różnicę między LOS a CM

 • 4r3k

  Mogli by zrobić na Redmi 5 Plus LOsa

 • annonyinganoni

  No to na wersję dla redmi note 5 sobie poczekam ,ja myślałem że ten telefon już od dawna ma Los ,a tu taka niespodzianka…. Pixel Experience jest znacznie lepszym romem od Los na każdym kroku 🙂

  • Dam Cie

   Pod jakim względem jest lepszy? Używam Los 15.1 od kilku tygodni i mogę przyznac że do miui już tak szybko nie wrócę.

   • annonyinganoni

    Pod takim że na redmi note 5 3 dni temu pojawiła się oficjalna wersja Pixel Experience ,podczas gdy na Los jeszcze poczekamy 😉 (na oficjalną oczywiście)