LineageOS 15.1

Kolejne smartfony z Androidem Oreo, dzięki Lineage OS 15.1!

Newsy

W zeszłym miesiącu Kacper przedstawił Wam kilka nowych urządzeń, które mogą pochwalić się nieoficjalnym wydaniem Androida 8.1 Oreo. To wszystko za sprawą Lineage OS 15.1, czyli duchowego następcy lubianego przez wiele lat CyanogenMod. Na Wasze zainteresowanie tym wpisem postanowiłem odpowiedzieć poprzez stworzenie pełnej listy smartfonów i tabletów, które są wspierane przez nieoficjalnych deweloperów, zrzeszonych pod jedną marką. Z miesiąca na miesiąc, z tygodnia na tydzień kolejne propozycje są uwzględniane, ale też niektóre kończą swój żywot. Szczęście w nieszczęściu – tym razem więcej modeli zostało dodanych, podczas gdy jeden przestał być wspierany.

Lineage OS 15.1 na kolejnych smartfonach

Do grona szczęśliwców, których smartfony otrzymały nowe życie należą posiadacze:

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Póki co nie wszystkie model otrzymały stosowne buildy na swoich stronach, ale to kwestia maksymalnie kilku dni. Wsparcie dla chińskiego modelu powróciło po półrocznej nieobecności, gdy w grudniu oficjalnie porzucono całą serię Redmi 2.

 

Pożegnajmy Galaxy S4 Mini

samsung galaxy s4 mini

O ile model Xiaomi ponownie może pochwalić się Lineage OS, o tyle wydawcy tego oprogramowania dla Samsunga Galaxy S4 Mini ogłosili zaprzestanie prac. Ostatnie wydanie bazowało na Androidzie Nougat (Lineage OS 14.1) i nie będzie już poprawiane. Równocześnie warto zaznaczyć, że Oreo w wydaniu dla HTC One A9 zostało wstrzymane ze względu na problemy z rozmowami telefonicznymi.

Zobacz też: Mapy Google zaczynają czerpać funkcje z Waze.

Jakby nie patrzeć, bez Lineage OS zupełnie inaczej wyglądałby świat Androida. Czy znacie drugi, tak rozwinięty projekt, który ratuje tak wiele modeli, o których producenci już dawno zapomnieli?

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x