LG opatentowało szalony pomysł na smartfona – taka czeka nas przyszłość?

Łukasz Pająk Newsy 2018-07-07

Jestem człowiekiem, który zarazem uwielbia, ale też nienawidzi patenty. Przede wszystkim podobają mi się one za wizje, które można poznać w dobie kolejnych, nudnych miesięcy na rynku, gdy poznajemy wciąż to samo, ale z drobnymi zmianami. Z drugiej strony jestem świadomy tego, że zdecydowana większość zarejestrowanych pomysłów ma jeden cel – zablokować konkurencję. Innymi słowy – sami nie skorzystamy, ale inni też nie będą mogli. Ewentualnie będą musieli za to płacić. Niemniej jednak poznajcie pomysł LG na smartfona w długopisie.

Urządzenia mobilne stają się coraz większe. Producenci, wraz z podjęciem decyzji o zmianie proporcji wyświetlacza, postanowili nie ograniczać się z ogólną wielkością. W takim razie, co powiecie o teoretycznie miniaturowym pomyśle z Korei Południowej?

Smartfon w długopisie – oto patent LG

Długopisy przesyłające to, co piszemy do urządzeń mobilnych nie są niczym nowym. Jednak powyższe rozwiązanie Koreańczyów zaskakuje. Według dzisiejszego rozwoju technologii ten pomysł wydaje się niewykonalny. Chociażby wyobraźcie sobie, gdzie i jaki akumulator musiałoby LG Chem wyprodukować, aby to wszystko miało sensowny czas działania. Nie mówiąc już o innych podzespołach. Mimo wszystko rozwijany wyświetlacz jest ciekawym konceptem, jeśli chodzi o nadchodzące zmiany w smartfonach, które są związane z elastycznymi ekranami.

Zobacz też: Dzisiejsze smartfony to bomba ekologiczna!

Powyższy patent to też poniekąd miniaturowe wydanie rozwijanego telewizora, który został zaprezentowany na tegorocznych targach CES w Las Vegas. Jednak czy chętnie nosilibyście długopis zamiast smartfona?

PS. Tak, w patencie wspomina się też o podłączeniu inteligentnego długopisu do smartfona. Kolejny pomysł na „smartwear”?

źródło: Phone Arena • Luk Knysza

  Lepsze rozwiązanie to rodzaj papirusu z dwiema rolkami i uszywniaczem składanym od strony rolek.Papirusowy smartfon rozwijałby się odwrotnie do starożytnego papirusu ,a rolki mogłyby być większe i cięższe ,bo liczy tu się forma urządzenia które wejdzie w kieszeń bądź będzie na ramieniu.

 • Mickey66

  Fajne, tylko po co dzisiaj komu długopis?

  • Ab

   Do pisania, używam codziennie w pracy.

 • variete

  Jestem człowiekiem, który zarazem uwielbia, ale też nienawidzi patenty.

  Łukasz, zlituj się… Trzeci Twój news z kolei, i kolejny, szkolny babol…
  „Jestem człowiekem, który (…) nienawidzi (kogo? czego?, a nie kto? co?) patentów”!

  • JackDavey

   Lub mógł nawet zmienić zdanie np. na „….uwielbia patenty, równocześnie je nienawidząc.” czy coś w tym stylu.x