htc-desire-200-180613

Ciężko nie zauważyć, iż w przeciągu ostatnich miesięcy HTC skupiło się w głównej mierze na promowaniu swojego najnowszego flagowca – One. W czasie kiedy Samsung zdążył zapowiedzieć kilka nowych smartfonów, w głównej mierze odmian Galaxy S4, Tajwańczyków było stać jedynie na pokazanie światu jednego smartfona przeznaczonego na średnią półkę cenową. Po Desire 600, HTC zapowiedziało dziś kolejnego członka rodziny spod znaku pożądania.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Mowa tutaj o low-endowym Desire 200, który już wkrótce trafi na półki sklepowe i do operatorów z całego świata. Smartfon ma zostać wyposażony w 3,5-calowy wyświetlacz HVGA o rozdzielczości 320×480 pikseli. Za napędzanie urządzenia będzie odpowiedzialny jednordzeniowy procesor Snapdragon o taktowaniu 1 GHz, zaś dodatkowo na jego pokładzie znajdziemy 512 MB pamięci RAM, 4GB wbudowanej pamięci wewnętrznej (wspieranej przez slot microSD), aparat 5MPx oraz akumulator 1230 mAh. Oczywiście telefon zadebiutuje z Androidem wyposażonym w nakładkę Sense UI. Nie zabrakło także wsparcia dla technologii Beats Audio oraz kilku innych udogodnień, jak na przykład trybu „Intelligent Display”, który ma m.in. ułatwić czytanie.

Tajwański producent przy okazji zapowiedzi nowego smartfona nie podał jednak ceny, ani jego spodziewanej premiery. Wiele źródeł wskazuje jednak na to, że Desire 200 może kosztować około 160$.

źródło: phonearena.com
Krzysztof Czerwiec