Xiaomi Mi A1 – wpadka z aktualizacją do Androida 8.1 Oreo, uważajcie!

Kamil Lewicki Newsy 2018-07-01

Pojawienie się Xiaomi Mi A1 na rynku i dołączenie tym samym do grona urządzeń Android One było obiecującą zapowiedzą na smartfona, który ceną i funkcjonalnością będzie zachęcał do kupna. Tak też się stało, niestety nic nie trwa wiecznie, co Łukasz ujął już w swoim wpisie. Najnowsza aktualizacja podnosząca oprogramowanie do wersji Android 8.1 Oreo zamiast poprawiać działanie, przysparza kłopotów. Lepiej zostańcie na obecnej wersji systemu i poczekajcie na poprawki.

Android 8.1 Oreo dla Xiaomi Mi A1 może wykasować Wasze SMS-y

Pojawienie się aktualizacji OTA dla Xiaomi Mi A1 z pewnością ucieszyło wielu użytkowników. Nowe błędy z nią związane mogły jednak sprawić, że zaczęli oni pluć sobie w brodę. Zainstalowanie Androida 8.1 Oreo może sprawić, że z Waszego smartfona zniknie historia SMS-ów. Warto zatem pamiętać o wykonaniu backupu przed jakimikolwiek aktualizacjami, a w przypadku SMS-ów świetnie się sprawdza aplikacja SMS Backup & Restore

Aktualizacja ważąca ponad 1,15 GB może przysporzyć nie tylko problemów z brakiem SMS-ów, ale także z SafetyNet, który w teście otrzymuje wynik negatywny. Oznacza to, że działanie Google Pay będzie niedostępne. Mimo iż Xiaomi Mi A1 nie może się pochwalić NFC, to rosnące możliwości G Pay mogą okazać się przydatne w innych okolicznościach, np. przekazach pieniężnych.

źródło: Android Police • LoadGamePL

  A czy wyszła jakakolwiek aktualizacja do Mi A1 która czegoś nie psuła? Android One jak się patrzy…

 • Krzysztof Dorynek

  Mam już 3 dni Oreo 8.1,i faktycznie sms zniknęły ale za to telefon zamiast 1 dnia trzyma aż 2 dni,wiec prEboleje te sms, jestem bardzo zadowolony.

 • Feciuu

  Zastanawiam się dlaczego mój telefon nie dostał jeszcze aktualizacji, może mi ktoś wyjaśnic? Normalnie Mi A1 wszystko polskie. Jest możliwość że w Polsce jeszcze nie jest oficjalnie dostępna ?

  • Royal Skoker

   Zmień język systemu na angielski. Sprawdź aktualizacje. Pobierz, zainstaluj i zmień język znowu na polski

 • Marucins

  Znowu A1 na talerzu?
  Poprzednie wpisy tez syfiły a matka nie odnotowała ani jednego problemu.

 • yrek150

  U mnie jakoś nie ma żadnego problemu z aktualizacją, SMSy nie zniknęły, system działa o wiele lepiej niż 8.0

 • Krzysztof Tański

  Mam mi A1 fajny fon co do aktualizacji …. zaktualizuje bo utratą SMS to dla mnie żaden problem … większym problemem był brak aktualizacji. Tak w ramach informacji miałem w owym urządzeniu już 8.0.1 i jakimś dziwnym cudem po którejś aktualizacji wróciło do 8.0.0 mimo iż na swoim urzadzeniu nie zauważyłem żadnych bugów (choć ponoć takie w świecie się zdazaly).
  Artykuł przydatny ale moim zdaniem tytuł niepotrzebnie sieje panikę.

  • variete

   ponoć takie w świecie się zdazaly

   Co robiły?

   • LoadGamePL

    Zdarzały.x