Xiaomi Mi A1

Xiaomi Mi A1 – wpadka z aktualizacją do Androida 8.1 Oreo, uważajcie!

1 minuta czytania
Komentarze

Pojawienie się Xiaomi Mi A1 na rynku i dołączenie tym samym do grona urządzeń Android One było obiecującą zapowiedzą na smartfona, który ceną i funkcjonalnością będzie zachęcał do kupna. Tak też się stało, niestety nic nie trwa wiecznie, co Łukasz ujął już w swoim wpisie. Najnowsza aktualizacja podnosząca oprogramowanie do wersji Android 8.1 Oreo zamiast poprawiać działanie, przysparza kłopotów. Lepiej zostańcie na obecnej wersji systemu i poczekajcie na poprawki.

Android 8.1 Oreo dla Xiaomi Mi A1 może wykasować Wasze SMS-y

Pojawienie się aktualizacji OTA dla Xiaomi Mi A1 z pewnością ucieszyło wielu użytkowników. Nowe błędy z nią związane mogły jednak sprawić, że zaczęli oni pluć sobie w brodę. Zainstalowanie Androida 8.1 Oreo może sprawić, że z Waszego smartfona zniknie historia SMS-ów. Warto zatem pamiętać o wykonaniu backupu przed jakimikolwiek aktualizacjami, a w przypadku SMS-ów świetnie się sprawdza aplikacja SMS Backup & Restore

Aktualizacja ważąca ponad 1,15 GB może przysporzyć nie tylko problemów z brakiem SMS-ów, ale także z SafetyNet, który w teście otrzymuje wynik negatywny. Oznacza to, że działanie Google Pay będzie niedostępne. Mimo iż Xiaomi Mi A1 nie może się pochwalić NFC, to rosnące możliwości G Pay mogą okazać się przydatne w innych okolicznościach, np. przekazach pieniężnych.

źródło: Android Police

Motyw