Apple otworzy NFC

Apple Pay w Polsce – pierwsze statystyki mówią same za siebie

2 minuty czytania
Komentarze

Apple Pay w Polsce zostało uruchomione w ubiegłym tygodniu, dokładnie 19 czerwca. Bez wątpienia była to jedna z najistotniejszych rzeczy, jakiej brakowało użytkownikom Apple w Polsce. Wielokrotnie słyszało się plotki, rzekome obietnice i przewidywane daty. Nic z tego nie odnajdywało jednak miejsca w rzeczywistości. Apple Pay w końcu dotarło. Jak sobie radzi?

Apple Pay świetnie wystartowało w Polsce

Pierwszymi statystykami pochwalił się Bank Pekao S.A. na Twitterze. Udostępnił on wiadomość, że w tydzień klienci banku dodali do Apple Pay aż 21 tysięcy kart. Co więcej, dowiadujemy się też, że Bankowość Mobilna PeoPay dziennie pozyskuje 20% nowych klientów. Można zatem bez cienia wątpliwości mówić o sukcesie.

A to dopiero pierwsze statystyki! Łącznie Apple Pay wprowadzone zostało do dziewięciu banków, oprócz Banku Pekao S.A. na liście są także Alior Bank wraz z T-Mobile Usługi Bankowe, Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Polbank oraz Nest Bank. Wielu użytkowników dopytuje się o dostępność Apple Pay w ING Banku Śląskim. Usługa ta ma zostać tam wprowadzona, lecz w tym momencie nie są podawane żadne konkretne daty.

Zobacz też: Recenzja Motorola Moto G6

Kolejne statystyki z pewnością wkrótce będą spływać. Śmiem twierdzić, że i one nie pozostawią pola do dyskusji i zobaczymy, że z Apple Pay korzysta coraz więcej użytkowników.

źródło: Twitter

Motyw