Ci, którzy w zeszłym roku rozglądali się za kupnem smartfona z drugiej ręki mogli spotkać się z informacją, że dwójka operatorów, jakimi są Plus oraz T-Mobile blokują urządzenia po numerze IMEI w sytuacji, kiedy właściciel rachunku nie spłaca zobowiązania. A jak to wygląda u innych operatorów? Dziś rzecznik Orange udzielił jednoznacznej odpowiedzi.

Orange nie wprowadzi blokady smartfonów po numerze IMEI

Wojtek Jabczyński, rzecznik Orange udzielił dziś na Twitterze odpowiedzi jednemu z użytkowników serwisu społecznościowego. Sprawa dotyczyła blokowania urządzeń po numerze IMEI, tak jak robią to konkurencyjni operatorzy w przypadku zaniechania spłaty przez abonenta widniejącego na rachunku. Wojtek jednoznacznie określił, że takie zamiary nie są przewidywane w pomarańczowej sieci. Zaznaczył przy tym, że dla niespłacających klientów wprowadzana jest jedynie blokada usług.

Zobacz też: Kupno smartfonów na Aliexpress bywa ryzykowne

Jeśli zastanawiacie się zatem, czy kupno smartfona tudzież urządzenia wziętego na rachunek w Orange jest bezpieczne – macie odpowiedź. Można brać spokojnie. W przypadku Plusa oraz T-Mobile sytuacja jednak nie jest tak przyjemna i jeśli nie znacie, nie macie zaufania do sprzedającego to lepiej poczekać na lepszą ofertę.

źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.