Rosja blokuje Google News

Wiadomości Google po kryjomu mogą zużywać Wasz akumulator

1 minuta czytania
Komentarze

Stosunkowo niedawno Google postanowiło wprowadzić małą rewolucję w prezentowaniu informacji. Pojawiła się aplikacja Wiadomości Google, która ma jedno zadanie – zbierać w sobie najważniejsze wiadomości ze świata i okolic i prezentować je w sposób najbardziej przejrzysty dla użytkownika. Ogólnie wszyscy wychwalają aplikację Amerykanów, aczkolwiek okazuje się, że nie jest ona idealna. Na naszym portalu również znajdziecie recenzję Wiadomości Google, autorstwa Adama, ale tymczasem okazuje się, że niektórzy mogą odczuć duży dyskomfort po skonfigurowaniu tego programu. Nie dość, że akumulator szybciej się zużywa, to jeszcze samo urządzenie może zwolnić.

Jeden z użytkowników ZTE Axona 7 postanowił zbadać ten problem. Początkowo nie był świadomy, która aplikacja powoduje negatywne aspekty. Metodą prób i błędów okazało się, że to wina właśnie Wiadomości Google. Okazuje się, że program ma przyznane uprawnienia do automatycznego uruchamiania synchronizacji danych. Wydaje się to naturalne, aczkolwiek w tym należy szukać przyczyny. Odinstalować aplikację? To nie jest jedyna możliwość.

Wiadomości Google zużywają Twój akumulator? Zabierz uprawnienia

Google News Wiadomości Google

Tak, najprościej odebrać stosowne uprawnienia, aby aplikacja nie odświeżała się cały czas w tle. W tym celu można wykorzystać program Tasker i odpowiednio zmanipulować jego harmonogram tak, aby wyłączał automatyczną synchronizację po przekroczeniu odpowiedniego poziomu naładowania akumulatora. Oczywiście można też zabrać uprawnienia poprzez ADB, ale w tym wypadku mogą pojawić się problemy. Po więcej szczegółów zachęcam do zajrzenia na stronę użytkownika wspomnianego ZTE.

Zobacz też: Asus też zaprezentował swojego smartfona dla graczy.

Oczywiście można poczekać na naprawę problemu przez Google pod warunkiem, że firma uważa drenowanie akumulatora za problem.

Motyw