YouTube z odświeżonym wyglądem – urozmaicanie czas zacząć

Łukasz Pająk Aplikacje 2018-06-02

Mogłoby się wydawać, że Google nie wydaje często dużych zmian w swoich aplikacjach. Szczególnie w przypadku designu, nie mówiąc już o sposobie obsługi. Jednak zbierzmy te wszystkie drobne zmiany, które są akurat testowane przez wybranych użytkowników. Weźmy za przykład tytułowego YouTube’a, który może doczekać się ciemnego motywu, trybu incognito, losowych reklam, jak i dzisiejszych zmian w poszczególnych miejscach. To tylko kwestie na szybko wymienione z pamięci, ale z pewnością jeszcze wiele pośrednich nowinek czeka na swoje wdrożenie. Zbierając je wszystkie na raz, okaże się, że Amerykanie potrafią wprowadzać duże aktualizacje. Magia psychiki?

Mniejsza z tym, ale przyjrzyjmy się kolejnym nowościom, które są w drodze. Ostatnio YouTube był upraszczany, ale czas to powoli zmieniać. Google postanowiło zmienić chociażby górny pasek w domyślnej zakładce aplikacji.

Urozmaicona została wyszukiwarka – tak naprawdę został uproszczony dostęp do niej, podczas gdy znikają loga, które nie niosły żadnej użytecznej wartości. Oznacza to zmianę jak najbardziej na plus – szczególnie dla osób, które często szukają filmów. Być może estetycznie nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale to kwestia gustu, więc przejdźmy do drugiej nowości.

To oczywiście rozwinięcie wyszukiwarki. Jeśli już zdecydujemy się na poszukiwanie danej frazy, to będzie ona zdecydowanie bardziej wyróżniona i czytelniejsza. Dotychczasowy interfejs nie wskazywał jednoznacznie na interaktywność napisu. Teraz to się zmieni.

Zobacz też: Który producent jest najpopularniejszy w Polsce?

Tradycyjnie przypominam, że nie wszyscy od razu otrzymają powyższe zmiany. Google falami je wprowadza do poszczególnych grup użytkowników. Mimo wszystko wydaje mi się, że najbardziej czekacie na ciemny motyw w YouTube.

źródło: Android Police • Muzufuzo

  Fajnie jest, gdy twórcy z jednej strony nie zaśmiecają interfejsu i nie zasłaniają tego co istotne często zbędnymi (i za dużymi) ikonkami, ale z drugiej strony nie ujmują funkcji i opcji od aplikacji, które przecież niektórym się przydają.

 • variete

  Weźmy za przykład tytułowego YouTube’a, który może doczekać się (…), jak i dzisiejszych zmian w poszczególnych miejscach. To tylko kwestie na szybko wymienione z pamięci, ale z pewnością jeszcze wiele pośrednich nowinek czeka na swoje wdrożenie.

  Łukasz, na pewno chciałeś użyć tych słów, które wytłuściłem? Przecież te zdania nie mają żadnego sensu z tymi wyrazami. W pierwszym miałoby „ręce i nogi”, może „pomniejszych”. W drugim – również to, ewentualnie „drobniejszych”. Skąd Ci w ogóle przyszło to do głowy? 🙂

 • Zdzisław Dyrman

  Na szczęście jakiś czas temu zainstalowałem OGYouTube i będę go używał dopóki mi go Google nie zablokuje. Brak reklam i możliwość słuchania w tle albo po zablokowaniu ekranu, a do niedawna miał też możliwość pobierania filmów lub tylko samego dźwięku ale już to zablokowali.

  • To po co zainstalowałeś OG YouTube skoro się nie da pobierać?
   http://vanced.azurewebsites.net/ – Tu znajdziesz coś normalnego na te czasy.
   Ewentualnie moduł YT Vanced w magisku.

   • Zdzisław Dyrman

    Jak instalowałem to jeszcze pobieranie działało. W zasadzie bardziej zależy mi na braku reklam i możliwości odtwarzania przy zablokowanym ekranie.

    • No to wersja vanced oferuje to i nawet więcej prócz pobierania. Polecam wymienić. Nie ma bugów jakie są na OGYT

     • Zdzisław Dyrman

      Wymieniłem, dzięki. Pobieranie to chyba Google blokuje?

     • Pobieranie w Vanced to oficjalne rozwiązanie od google dla wybranych krajów/regionów. Polska się nie zalicza, więc pobieranie (takie jak w spotify) nie działa.

     • Pobieranie w Vanced to oficjalne rozwiązanie od google dla wybranych krajów/regionów. Polska się nie zalicza, więc pobieranie (takie jak w spotify) nie działa.

     • haVoc vulTure

      Zasysanie = MediaGrabby.

 • A ja dalej nie mam czarnego stylu.

  • Zdzisław Dyrman

   O wprowadzeniu ciemnego motywu słyszę chyba od dwóch lat, a nadal go nie ma.

   • Rafał Borkowski

    ja tak samo…

  • Ja mam w wersji Vanced już jakieś pół roku…