Kilka dni temu pisałem o zapowiedzi prawdziwego bezramkowca od Lenovo, którego ekran ma zajmować ponad 95% całej powierzchni. Właśnie teraz pojawiła się kolejna poszlaka co do wyglądu urządzenia – szkic. Udostępnił go sam wiceprezes firmy, Chang Cheng.

Jakby tego było mało, poznaliśmy także nazwę urządzenia. Bezramkowiec będzie nosił nazwę Lenovo Z5 i po premierze dołączy do grona flagowców.

Lenovo Z5 szkic

Zobacz także: Tak będzie wyglądał Galaxy Note9. Czy ktoś spodziewał się innego wyglądu?

Po zerknięciu na powyższy szkic od raz na myśl nasuwają się dwa pytania: co z głośnikiem do rozmów i przednią kamerką? Otóż są dwie możliwości co do umiejscowienia głośnika do rozmów. Może on trafić na górną ramkę (musiałby być naprawdę drobny), albo Chińczycy postawią na technologię przewodnictwa kostnego – w momencie przyłożenia smartfona do ucha, zacznie on wibrować, a dźwięk powędruje przez czaszkę bezpośrednio do ucha właściciela.

Co do kamerki – może ona się albo wysuwać się z górnej ramki, albo może zostać zatopiona w ekran. Ta druga opcja jest niestety bardzo mało prawdopodobna, ale warto mieć nadzieję. Data premiery Lenovo Z5 nie została jeszcze potwierdzona, ale najprawdopodobniej smartfon zadebiutuje już 14 czerwca.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.