Niedawno zaprezentowany Facebook Home rozczarował wszystkich właścicieli słabszych urządzeń, ponieważ nakładka została udostępniona jedynie dla posiadaczy flagowych smarfonów. Programiści z xda postanowili naprawić ten błąd i przeportowali launcher na wszystkie urządzenia z Androidem.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Developerowi znanemu pod pseudonimem theos0o udało się uruchomić Home na telefonach pozbawionych oficjalnego wsparcia.  Wśród modeli, na których użytkownicy potwierdzają działanie, znalazły się m.in. Galaxy Nexus, amerykański SGS2 oraz Nexus 7. W niektórych przypadkach, do samej instalacji nakładki nie są potrzebne nawet uprawnienia root’a. Wystarczy najpierw usunąć oficjalne appki Facebooka i Messengera, a następnie wgrać trzy zmodyfikowane pliki APK.

Jeśli chcielibyście osobiście przetestować działanie Facebook Home, to więcej informacji oraz zpatchowane aplikacje znajdziecie w oficjalnym wątku.

źródło: xda-developers.com
Krzysztof Czerwiec