OpenApiHackathon – zbuduj własny biznes

Aplikacje

Rusza międzynarodowy konkurs OpenApiHackathon. Wszystkim, którzy znają języki programowania i chcą stworzyć własną aplikację czy nowatorską usługę, Orange Polska wspólnie z Urzędem m.st. Warszawy oraz firmą Oracle udostępni nieodpłatnie otwarte środowisko do kreowania usług (Open Middleware 2.0).

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: uczestnictwo w konferencji JavaOne 2013 w San Francisco oraz praktyki dla 3 osób w Orange Polska. Każdy z programistów będzie miał również szansę na założenie spółki z IQ Partners z pulą na start w wysokości 500 000 zł.

By wziąć udział w rywalizacji, należy zarejestrować się na stronie konkursowej – http://www.openmiddleware.pl – wypełniając załączony formularz.  Można tam również znaleźć przygotowane przez organizatorów narzędzia do realizacji pomysłów, na bazie tzw. API (Application Programming Interface). Uczestnicy mogą rozwijać swoje idee i nowatorskie pomysły w oparciu o aplikacje służące m.in. do wysyłki SMS-ów, MMS-ów, USSD, płatności oraz innych, dostępne w Internecie. Zgłoszenia można przesyłać od 11 kwietnia do 5 maja.

Pozostała treść informacji prasowej:

„Jesteśmy w tym absolutnymi pionierami – po raz pierwszy w naszym kraju instytucja publiczna, jaką jest samorząd, decyduje się na taki rodzaj współpracy. Warszawa rozwija się coraz szybciej, stając się nowoczesną europejską metropolią. Coraz bardziej nowoczesne są też usługi, które miasto oferuje mieszkańcom. Dlatego zdecydowaliśmy się rozpocząć proces otwierania danych przydatnych z punktu widzenia warszawiaków – na początek tych dotyczących komunikacji miejskiej. Mam nadzieję, że będzie to kolejny impuls do rozwoju innowacyjnych narzędzi, przyjaznych i dostępnych dla wszystkich warszawiaków” – podkreślił Michał Olszewski, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

„Do pełnego wykorzystania potencjału tworzonej przez firmę wiedzy potrzebne jest współdziałanie m.in. z developerami” – uważa Krzysztof Kozłowski, dyrektor Orange Labs Polska. Idea ekspozycji API i Open Middleware 2.0 opiera się na koncepcji Chrisa Andersona, znanej pod nazwą „długi ogon” (The Long Tail). Zakłada ona posiadanie bardzo szerokiego asortymentu ukierunkowanych usług. „Dlatego interesuje nas znalezienie dużej ilości niszowych zastosowań opracowanych u Orange Labs Polska Application Programming Interface” – podkreślił Kozłowski.

„Oracle współinicjuje konkurs Open API Hackathon, ponieważ inicjatywa ta doskonale wpisuje się w strategię działania naszej firmy” – zaznaczył Tomasz Tomaszewski, dyrektor w dziale Oracle Communications Global Business Unit i dodał, że operatorzy telekomunikacyjni posiadają ogromne zasoby informacji, z których aktywnie wykorzystują zaledwie niewielką część. Udostępnienie wybranych usług i repozytoriów na zasadzie otwartych API pozwoli niezależnym autorom na wymyślenie tysięcy nowych aplikacji, z ogromnym pożytkiem dla wszystkich użytkowników nowoczesnych mediów. Dodatkowo traktujemy konkurs jako doskonały sposób na zaktywizowanie społeczności deweloperów Java. Na świecie działa ich ponad 9 milionów – możliwość użycia zasobów sieci telekomunikacyjnych będzie dla tych twórców z pewnością bardzo inspirującym wyzwaniem.

„Angażując się przedsięwzięcia takie jak OpenApiHackathon, mamy dość jasno sprecyzowane oczekiwania. Szukamy ciekawych projektów, w które moglibyśmy zainwestować pieniądze, a także wspomóc ich rozwój biznesowy. Do tej pory przeprowadziliśmy ponad 80 inwestycji o łącznej wartości ponad 50 mln złotych. We wszystkich trafiających do nas projektach zwracamy uwagę przede wszystkim na unikalność pomysłu, na zespół zaangażowanych w nie ludzi, a na końcu oczywiście, na szansę osiągnięcia przez nas ponadprzeciętnej stopy zwrotu” – dodał Maciej Hazubski, prezes funduszu IQ Partners.

Informacje o Orange Labs Polska
Orange Labs Polska jest częścią międzynarodowej sieci, w skład której wchodzi 15 jednostek badawczo-rozwojowych i laboratoriów Grupy Orange-FT rozmieszczonych na 4 kontynentach. Zadaniem Orange Labs jest generowanie innowacyjnych rozwiązań i wsparcie rozwoju Grupy. Polskie Orange Labs blisko współpracuje z wieloma uczelniami i jednostkami naukowymi w kraju i za granicą. Wśród partnerów ma m.in. Politechnikę Warszawską, Politechnikę Gdańską, Politechnikę Wrocławską, Politechnikę Łódzką, Akademię Górniczo Hutniczą, Uniwersytety Ekonomiczny i Medyczny w Poznaniu, Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych.

Źródło: notka prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x